Що відбувається з дитиною, яку саджають за парту та замість реальних знань дають абстрактні поняття? Тоді реальний досвід дитини замінююь абстрактні поняття. Поняття, якими дитина оперує, але з якими не зв'язується.
Чи потрібно дитині в 3 роки вміти рахувати та читати, коли вона ще не пізнала всі природні кольори та фактури? Чи правильним буде вчити її впізнавати цифри, коли вже скоро її природній інтерес приведе до таких вчасних запитань: хто сьогодні з'їв більше яблук? А скільки років дідусеві? А 90 - це багато чи мало? Ось тут живе математика, а не в клітиночках зошиту.
І чи правильно вчити малечу читанню в 4 рочки? Або можна дочекатися, поки для неї стане очевидним зв'язок між літерами та тим, що вони означають?
Тоді знову повернемося до питання: для чого дитині ранній розвиток? Чи не краще дати їй можливість грати і через гру пізнавати світ, створювати свою картину всесвіту та ставити запитання і вчасно отримувати на них відповіді?
Так кому потрібен ранній розвиток дітей: дітям чи їхнім батькам? І чи не подмінюємо ми, дорослі, інтереси дітей власними амбіціями?
Ми розпочинаємо серію публікацій про особливості розвитку дітей кожного семіріччя. Ми відповімо на питання:
- Чому бажано не вчити дитину писати до 7 років?
- Як на дітей впливає оточуюче середовище?
- Чому для дитини такий важливий ритм?
- Які завдання кожного віку і коли можна купувати енциклопедії?
- Чому так важливо читати книги за віком?
- Коли доречний інтелектуальний розвиток?
- Чому у вальдорфських школах та садочках багато мистецтв?
Тож, краще підпишиться на оновлення, щоб не пропустити щось важливе. І пам'ятайте: обираючи садочок чи школу, ви обираєте не стіни, а здоровий розвиток своєї дитини.