Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Вальдорфська педагогіка - це саме те, що потрібно дітям

Ми щиро вважаємо, що вальдорфська педагогіка - це саме те, що потрібно дітям. В її основі закладені все необхідне, щоб дитина вчасно отримала знання, досвід та впевненість у власних силах. І якщо в першому семиріччі важливо благоговіння, в другому - авторитет дорослого, то вже з 3 семиріччя підлітки починають формувати власну думку, а педагоги дають місце для цього.

Все повинно бути вчасно.
Приймай дитину з благоговінням.
Виховуй її з любов'ю.
Приведи її до свободи. 



Вільна гра для дитини перших 7 років

Вільна гра для дитини перших 7 років - основний вид діяльності. Це і соціальні навички, і робота з внутрішніми страхами та проблемами, і моделювання життєвих ситуацій. Для дитини це набагато важливіше, ніж знання англійської чи арифметики наперед. Не позбавляйте дитину вільної гри. Дайте можливість малечі формуватися правильним чином, не поспішаючи, у відповідності з віком. Оберіть для дитини правильний садочок. 



Мистецтво народження гобеленів. 10 клас.

Довідка: Стародавні гобелени

Гобеле́н (фр. gobelin) — один із різновидів декоративно-ужиткового мистецтва, стінний безворсовий килим із сюжетною або орнаментною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток. Гобелени виготовляють із кольорових шовкових і/або шерстяних ниток окремими частинами, які потім зшивають між собою (часто окремі колірні плями).

Специфічно гобеленами називають килими, створені тільки в майстернях гобеленів у Парижі. Всі інші сюжетні і орнаметальні килими, створені за межами Франції, називають аррасами.

Техніка виконання тканих килимів (схожих на арраси) відома ще в Стародавній Греції та Римі. Вони не збереглися через руйнування ниток з органічних матеріалів.

Прикладами тканих килимів з фігурами та орнаментами (арассів давнини) слід вважати коптські тканини (2-4 століття н. е.), назва яких не зовсім точна. Так званим коптським тканинам пощастило більше. Їхні зразки зберігають різні музеї світу (Париж, Петербург, Київ, музеї Єгипту).

Аби збагатити фактуру тканин і килимів, використовували і змішані техніки (арасс з вишивкою, аплікацією тощо). 







Відкриття світу

З чим у вас асоціюється навчання? З уроками, підручниками, зошитами?...
Знання старанно накопичуються та передаються у неживій формі друкованого слова, з'єднатися з яким інколи важко навіть дорослим. Звичайно, діти підключають фантазію, вчителі розповідають та пояснюють, але наскільки ці знання дають дитині по-справжньому зрозуміти навколишній світ? 

У вальдорфських школах діти вчаться через власні дослідження, власний досвід. Спочатку вони отримують живі приклади, а вже потім самі виводять правила та закони. Але на все життя вони запам'ятають не це. Навіть за 20 років випускники згадують свої походи. 

Похід - це зустріч зі справжнім життям. Його можна ідеально спланувати, але завжди буде щось непередбачене, виклик, на який треба реагувати. Саме тому діти змінюються після походу. Дорослішають. Стають міцнішими. 
Походи починаються вже з 1 класу. Діти спочатку обходять школу. Потім - свій район. В 4 класі починається вивчення масштабу (діти малюють свої перші карти класу та школи), історії свого міста. Тоді вже походи стають довшими. Так цікаво гуляти вулицями Одеси чи Києва і дізнаватися про них щось нове! У початковій школі діти починають виїжджати за межі міста. Вивчати ремесла, спостерігати за тваринами у заповідниках. Це живий досвід, який ніколи не замінять ілюстрації з підручника. 

Вже у 5 класі школи об'єднують заради проведення Олімпійських ігор. З'являються давньогрецькі боги та богині, готуються спектаклі, тренуються атлети. Це перший великий похід, де діти вже вчаться допомагати у всьому дорослим. 

У 6 класі, коли організм починає швидко змінюватися, а діти перетворюються на підлітків, їм потрібно знайти опору. Так спостереження за тваринами та рослинами стає спостереженням за камінням. Діти йдуть у кар'єри, лізуть у печери. Вони долають перешкоди, проповзають вузькими проходами та стають більш самостійними. Це вже початок низки справжніх походів. 

З 6 класу до кінця середньої школи діти встигають випробувати себе в гірських, степових, водних походах. Часто їхні рюкзаки важать майже стільки ж, як і самі діти. Але вони чесно перерозподілять вантаж, проходять десятки кілометрів, ставлять намети та готують їжу. І гуртуються. Бо кожний похід - це подолання себе і знаходження нових ресурсів. Це завжди відкриття: я можу! 

Так протягом 8 років народжуються команда індивідуальностей. Індивідуальностей з живим досвідом. І жагою до пізнання. 



Садочок, куди діти зранку йдуть з радістю

1100 вальдорфських шкіл та 1700 вальдорфських садочків по всьому світу. Саме так за 100 років поширилися ідеї ненасильницького виховання та щасливого дитинства.


В Одесі вже 27 років існує ідеальний садочок для діток від 2,5 до 7 років. Тут вчать головному: бути здоровими та вміти взаємодіяти з навколишнім світом. Це садочок, куди діти зранку йдуть з радістю.



Народження темного дракона

Вже зовсім скоро першокласники вийдуть на свій перший двобій з драконом.
Аби добро перемогло зло, дракон повинен народитися.
Тоді відбудеться Велика Битва.
За зачиненими дверима народжується темний дракон.
Поступово. Крок за кроком.
Щоб з його допомогою з'явилися нові рицарі Добра. 










Ремесло в 6 класі

Ремесло в 6 класі тісно пов'язане з мінералогією, основною епохою цього віку. Кістки дітей міцнішають після стрімкого зростання. З'являється жага до кристалізації знань, узагальнення. Тоді настає черга працювати з каменем, відчувати його опір.


Зазвичай беруть м'які, але щільні породи. Але цього разу 6 класу вийшло працювати з каменем, що і сам по собі - витвір мистецтва. Як діти роздивлялися кристали! З яким захопленням шукали форму! Для дітей така робота - як їжа, необхідна та жива.
Така робота укріплює дітей, зміцнює та допомагає дорослішати. 






Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар