Відкриття світу

З чим у вас асоціюється навчання? З уроками, підручниками, зошитами?...
Знання старанно накопичуються та передаються у неживій формі друкованого слова, з'єднатися з яким інколи важко навіть дорослим. Звичайно, діти підключають фантазію, вчителі розповідають та пояснюють, але наскільки ці знання дають дитині по-справжньому зрозуміти навколишній світ? 

У вальдорфських школах діти вчаться через власні дослідження, власний досвід. Спочатку вони отримують живі приклади, а вже потім самі виводять правила та закони. Але на все життя вони запам'ятають не це. Навіть за 20 років випускники згадують свої походи. 

Похід - це зустріч зі справжнім життям. Його можна ідеально спланувати, але завжди буде щось непередбачене, виклик, на який треба реагувати. Саме тому діти змінюються після походу. Дорослішають. Стають міцнішими. 
Походи починаються вже з 1 класу. Діти спочатку обходять школу. Потім - свій район. В 4 класі починається вивчення масштабу (діти малюють свої перші карти класу та школи), історії свого міста. Тоді вже походи стають довшими. Так цікаво гуляти вулицями Одеси чи Києва і дізнаватися про них щось нове! У початковій школі діти починають виїжджати за межі міста. Вивчати ремесла, спостерігати за тваринами у заповідниках. Це живий досвід, який ніколи не замінять ілюстрації з підручника. 

Вже у 5 класі школи об'єднують заради проведення Олімпійських ігор. З'являються давньогрецькі боги та богині, готуються спектаклі, тренуються атлети. Це перший великий похід, де діти вже вчаться допомагати у всьому дорослим. 

У 6 класі, коли організм починає швидко змінюватися, а діти перетворюються на підлітків, їм потрібно знайти опору. Так спостереження за тваринами та рослинами стає спостереженням за камінням. Діти йдуть у кар'єри, лізуть у печери. Вони долають перешкоди, проповзають вузькими проходами та стають більш самостійними. Це вже початок низки справжніх походів. 

З 6 класу до кінця середньої школи діти встигають випробувати себе в гірських, степових, водних походах. Часто їхні рюкзаки важать майже стільки ж, як і самі діти. Але вони чесно перерозподілять вантаж, проходять десятки кілометрів, ставлять намети та готують їжу. І гуртуються. Бо кожний похід - це подолання себе і знаходження нових ресурсів. Це завжди відкриття: я можу! 

Так протягом 8 років народжуються команда індивідуальностей. Індивідуальностей з живим досвідом. І жагою до пізнання. 



Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар