Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

З Новим роком!

Чарівний час примирення та родинних зустрічей. Час підбиття підсумків і створення нових планів. Час мрій та подарунків.
З Новим роком! І хай він буде насиченим, плідним та щасливим!







Різвяна вистава [ВІДЕО]

Різдво - час дива та світла. Тому і різвяний спектакль - це особливий момент в житті нашої школи. Тож вітаємо вас з Різдвом Христовим, а наш 11 клас дарує вам чудову виставу "Адам та Єва". 



Різдво Христове

Різдво Христове - це час, коли кожний має шанс на відродження. Природа повертає світло в наше життя, але повернути світло в свою душу може лише людина.
Хай в цей світлий день у ваших родинах панує щастя та любов, а в душі - спокій. З Різдвом Христовим!



"Портрет Доріана Грея" та література у вальдорфській старшій школі

Пошук себе. Це головна тема старшої школи. І допомогти в цьому нелегкому процесі може література.
"Портрет Доріана Грея" - це історія про свободу без моральних обмежень. Складна та щира. Це історія, над якою можна довго думати, розмірковувати, робити свої висновки. Саме тому учні 9 класу пропрацьовують її, роблять презентації і дискутують.
Мета літератури - не дати готові відповіді, а навчити думати. Показати реальний культурний пласт, який допоможе людині орієнтуватися в культурному та історичному просторі. Саме тому підбір книг для читання в кожному класі - це мистецтво вчителя, а не лише програма.
Література - це можливість зустрітися з світом. І ця можливість завжди поруч.






Вистава батькив 4 класу вальдорфської школи (ВИДЕО)

4 клас - час скандинавських міфів, Молота Тора та хитрощив Локі. Цей дуже цікавий вік в житті дитини. Вже ніби самостійні, але ще потребують підтримки батьків. Для батьків це теж сладний період. Такі зрозумілі діти вже пережили першу кризу самостійності, тож трохи віддалилися. Але ще так вірять у дива! Особливо, коли цідива створюють для них батьки. Тож так просто на декілька хвилин перевтілитися в богів та влаштувати чарівну виставу, щоб ще подовжити дитинство для своїх дітей.


Практики у вальдорфській старшій школі

Перехід від підлітків до дорослих - важкий момент в житті людини. Усвідомлення себе частиною не тільки родини, а й суспільства - такий сенс цього переходу. І в цьому процесі підліткові потрібна допомога.
Саме для цього в старшій школі існують практики.
В 9 класі учні проходять сільськогосподарчу практику в біодинамічному господарстві. Це безцінний досвід розуміння природних процесів, життєвих стосунків та правильного ставлення до власної праці, здорової їжі й землі. Протягом двох тижнів підлітки виконують просту роботу на фермі, живуть сільським життям та пізнають всі справжні турботи, що їх позбавлені мешканці міста.
В 10 класі зазвичай молоді люди занурюються у внутрішній світ, у власні роздуми про життя. І тоді вони мають змогу пережити соціальну самотність під час мовної практики в Німеччині. З одного боку, це прекрасна можливість вдосконалить знання мови та культури країни, з іншого - стати самостійним серед людей іншого соціального устрою. Те, що потрібно в цьому віці.
11 клас - вихід у світ. Молоді люди максимально відкриті світові. Вони готові його змінювати, вдосконалювати. І тоді є час на соціальну практику - допомогу людям, які її потребують. Через глибокі переживання недосконалості світу випускники знаходять в собі співчуття, любов та щиру вдячність за своє життя.
Так, крок за кроком, практики старшої школи супроводжують тонкий процес дорослішання. І це чи не головне, що можна дати дитині цього віку.





Що потрібно для старшої школи? Колективність. Спільна справа. Підтримка (ВИДЕО)

Що потрібно для старшої школи?
Колективність. Спільна справа. Підтримка.
Як це реалізувати? Проєктами, що об'єднують учнів різних класів. Це може бути ярмарок, похід, подорож чи просто катання на ковзанах. Місце і справа, де немає різних аудиторій, а в складній ситуації завжди прийдуть на допомогу.
Для старшої школи важливо реалізовувати себе в соціальній сфері. Тому просто наукові роботи не допомагають створити спільноту, в якій молоді люди зможуть знайти себе. Такий пошук можливий там, де є турбота про іншого, відповідальність та підтримка в разі проблем. І завдання кураторів старшої школи - створити таке середовище. І іноді важливим кроком для такої роботи може стати проста ковзанка.


Літери як частина життя

У вальдорфській школі немає готових рішень. Кожний вчитель шукає свої образи, свої історії для втілення літер. І передає їх дітям.
Тому навчання стає живим, адже вчитель ніколи не повторюється і створює історію саме для тих дітей, які зараз в класі. В історіях оживає настрій класу, пори року та життя кожної дитини.
І так літери стають частиною життя. Не абстрактні знаки, а живі історії зі змістом.



Де знайти ресурс вчителеві?

Це болюче питання для багатьох. Адже кожного дня треба знаходити в собі сили щиро ділитися знаннями, настроєм, позитивом. І не завжди це буває легко.
Саме тому чудова мама нашої школи Наталя Юлешкіна поділилася на колегії своїми авторськими методиками відновлення через малювання. Вона показала, як швидко і безпечно знайти шлях до свого серця та дати йому саме те, чого воно прагне.
Таке відновлення інколи безцінне, коли в темні часи не вистачає сил творити. Тому ця підтримка стала важливою частиною сьогоднішньої колегії, і вчителі з вдячністю прийняли її.




Група подовженого дня у школі СТУПЕНІ

Ось так, з захопленням і цікавістю, 3-класники в'яжуть після уроків чохли на свої улюблені флейти. Процес настільки захопив дітей, що вони зробили половину роботи за один день. 
Саме так, з користю та задоволенням, проходить друга половина дня наших учнів.



Адвент. Час, коли треба бути особливо уважними одне до одного

Адвент. Найтемніший час за рік. Тижні, коли темряви стає все більше. Навколо людей і всередині.
Це час, коли день поступово зменшується, а людське єство проступає у своїх найгірших рисах. І треба мати справжню віру в добро, щоб протягом цього часу бачити в людях світло.
Адвент. Час, коли треба бути особливо уважними одне до одного.
Адвент...


Уроки рукоділля у вальдорфській школі

Конструювання. Вміння зробити одяг для себе. Самовираження.

Уроки рукоділля в кожному віці мають свої особливості. Варіантів безліч, тому вчитель обирає з різноманіття технік ту, яка більше підходить класу. В 11 класі це може бути конструювання одягу чи картонажна справа. І вже другий рік поспіль діти та вчитель обирають створювати одяг. Цього року це спортивні костюми. Випускники вже підготували креслення, тепер з нетерпінням чекають на завершення роботи. Тоді вони зможуть використати навички, набуті на уроках, в життя.
Адже саме для цього і існують уроки рукоділля.



День самоврядування у вальдорфській школі

Бути вчителем. Що ж тут важкого? Просто розказати про те, що вже знаєш сам.

День самоврядування в школі - це день, коли можна стати на місце біля дошки. Як спланувати урок, щоб він був цікавим? Хто сидить за партами і як вони тебе сприймають? Чи легко відповідати одночасно на десятки запитань? Усього кілька уроків - і стільки вражень!

"Вони по кілька разів перепитували, що писати". "Вести німецьку в цій групі було легко". "Як ви це витримуєте? Я всього лише провела фізкультуру в 1 класі, але так втомилася, як ніколи!" "А на рукоділлі було цікаво. Вони мене слухалися". "Все було добре". "Сподіваюся, що доля не приведе мене до вчителювання, я люблю дітей, але це дуже складно". Такі різні враження від одного дня! Хтось не підготувався до уроку і не потрапив на місце вчителя. Хтось захопився і чогось не встиг. Хто отримав задоволення, а для когось це стало випробуванням на міцність. Кожний зі старшокласників зробив свої висновки.

А вчителі зробили свої. І головний із них - наші учні можуть і вміють багато чого. Тепер наше завдання як старших навчитися довіряти майбутнім колегам і разом будувати школу, де старшокласники розділяють відповідальність з учнями та батьками.





Свято ліхтариків - це про вміння сказати "да"

"Так" та "ні". Два головних слова. Контрасти.

У вальдорфській школі всі свята мають свій зміст, свою філософію. День святого Михаїла - це про вміння сказати "ні" спокусам, приготованим особисто для тебе. Це про свого дракона, якого слід приборкати.

Зараз ми чекаємо на свято ліхтариків. Це час, коли світлом вогню та теплом своїх сердець ми можемо змінити світ. В темряві лише миготіння ліхтарика може вивести на правильний шлях. І так важливо, щоб була поряд людина, яка його тримає.

Свято ліхтариків - це про вміння сказати "да". Про допомогу. Про можливість розділити свої статки, якими б вони не були, з тим, кому це дійсно потрібно. Мудро розпорядитися тими дарами, що дарувало нам життя.

Це час на добрі справи. І дуже важливо, щоб живе світло ліхтариків жеврилося в серцях людей не лише раз на рік.



Eпоха інформатики в 9 класі

Вивчення інформатики починається не з інтерфейсу програми, а з розуміння основ.
Як працює найпростіший комп'ютер? Що можна зробити для того, щоб зібрати його самостійно, як це зробив колись в гаражі Білл Гейтс? Які операції він зможе виконувати?
Такі уроки інформатики вчать поступовості та послідовності дій. Якщо пропустити один крок в створенні свого першого комп'ютера, то він просто не запрацює. Якби через маленьку прикру помилку колись Гейтс відмовився б від продовження роботи, ми б зараз не мали ані соціальних мереж, ані потужних комп'ютерів для обчислення важливих завдань та рятування життів.
Саме тому епоха інформатики, з її схемами та кропіткою роботою руками, така важлива в 9 класі, коли гормони вирують, настрій змінюється, а життя ні на мить не зупиняється. Це важлива пауза в прискорених процесах сьогодення, що допомагає зрозуміти сутність щоденних процесів, на які ми майже не звертаємо уваги.




Вміння працювати руками. Ремесло


Вміння працювати руками - безцінне. Адже все навколо нас ніколи б не існувало, якби не знаходилися люди, які втілюють в життя найсміливіші задуми.
Ремесло як предмет проходить через всі роки навчання у середній та старшій вальдорфській школі. Від простих завдань на кшталт дерев'яної ложки чи яйця діти переходять до складних витворів. Ось вони вже проєктують меблі, роблять скульптури з каменю чи обробляють мідь. Така робота, кропітка, інколи важка, допомагає підліткові відчути зміни в собі. Ось до його рук потрапляє щось безформне, важке. З кожним уроком з кусня дерева чи каменя виступає щось нове. І треба докласти зусиль, щоб це "щось" стало досконалим, не кинути заняття, не побачивши результати.
Це тренує волю. Адже саме через руки людина проявляє волю. Це формує характер. Адже для отримання результату треба багато попрацювати. Це дає можливість отримати справжню насолоду. Адже зроблене власними руками завжди дорожче, ніж придбане.
Так ремесло стає важливою складовою вальдорфської школи.

Початок дня у вальдорфській школі (ВІДЕО)

З чого починається день у наших учнів? З привітання та слів подяки. В кожному віці свої слова. Але в кожному класі в цих словах є спільне - діти відчувають себе частиною Всесвіту, в якому живуть. Вони налаштовуються на навчання та роботу і відчувають, що в цьому процесі мають підтримку.
Однаковий початок дня дає дитині впевненість. Це фундамент, на який вона може спиратися. Саме тому слова привітання на початку дня говоряться з 1 до 11 класу, трансформуючись з віком дітей. Може змінюватися форма, змінюються самі слова, але сутність ранкового висловлення залишається незмінною: подяка Всесвіту та прохання підтримки в найкращих проявах життя. 

Вік до 7 років - це вік...

Ви пам'ятаєте свій садочок? Як зранку матуся ніжно будила, давала щось смачненьке, а потім віддавала вихователю з поцілунком. Як цілий день бавилися з друзями, грали та співали. Як ввечері батьки забирали вас з прогулянки, а ви розповідали їм про свої нескінченні відкриття.
Садочок - це місце, де проходить більша частина солодкого дитинства. Тут діти розвивають свою уяву, вчаться елементарним речам і обов'язково багато грають, співають, малюють, ліплять, шиють. Вік до 7 років - це вік насиченого росту, пізнання світу та розвитку волі. В цьому віці діти дізнаються про те, як живе світ, як рухається тіло, як можна дружити, вони слухають казки та переносять їх за допомогою уяви в своє життя.
Це все - велика справа формування дитини. Основна ж робота малечі в цей час - сформувати власний організм, зміцнити кістки, побудувати систему внутрішніх органів, замінити молочні зуби постійними. Ця робота не видна оком, але забирає у дитячого організму безліч сил. Саме тому в цей період дитинства важливо не перенавантажувати дитину інтелектуальними заняттями, а дати можливість грати та соціалізуватися.
Тоді спогади і вашої дитини про садочок будуть щасливими.



День відкритих дверей для дітей 2, 3, 4 років та їхніх батьків 30 жовтня з 10 до 13 години

30 жовтня з 10 до 13 години молодша група дитячого садочка "Ступені" проведе День відкритих дверей для дітей 2, 3, 4 років та їхніх батьків.
Обов'язкова реєстрація (ім'я, телефон) до 29 жовтня.
Чекаємо вас за адресою: вул.Ільфа та Петрова, 31а.
Контактний телефон: 0976465735, Людмила Сергіївна.
Дорослим мати при собі маску, дітям - змінне взуття.



Дитині важливо знаходити опору в школі

З чого починається день учня? Обов'язково - з привітання за руку, погляду у вічі та простого запитання. Що за дитина прийшли сьогодні на урок? Про що вона дізналася? Чому радіє або чому засмучена? Кого треба обійняти, а кому треба потиснути руку міцніше та приділити трохи більше уваги сьогодні?
Такі ранкові вітання допомагають не просто зустріти дітей, а зрозуміти, як саме сьогодні працювати з класом. Можливо, щось змінити в уроці чи розповісти в кінці іншу історію. Дуже часто діти встигають прямо на початку дня поділитися відкриттями чи просто розповісти щось вкрай важливе.
А для дитини така проста традиція дає важливе розуміння: мене побачили, мене почули, я - важливий. Так кожного дня через прості дії у вальдорфській школі дитина формує для себе опору в житті.

Воїни добра і світла знову йдуть на боротьбу з драконом. Свято Михаїла (ВИДЕО)

"Чому цього року Дракон з чотирма головами?" - питають другокласники. "Бо рік такий, непростий", - відповідають учителі.
Кожного року нові воїни добра і світла йдуть на боротьбу з драконом. У малечі своє завдання: оживити картонне зло своєю уявою та перемогти його. У дорослих - своє. Побачити, що криється за чорними драконами в душі, вивести їх на світло та приручити. І кожного року в битві з темрявою перемагає Людина. Щоб світла всередині вистачило на найтемнішу пору року.
Щоб Дракон ніколи не взяв верх.




Осінні клопоти. 5 клас

Осінні дні наповнені клопотами. Збір урожаю, гортання листя, теплі обійми сонечка. І частину часу діти воліють проводити в єдності з природою, роботи щось для інших. Наш 5 клас з радістю збирав опале листя, робив охайним обійстя школи. Коли плідно попрацюєш для інших і сам цінуєш роботу людей.










Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар