Вік 9-11 класу - це вік становлення людини. Від дитини, що керується настановами дорослих, молоді люди переходять до відповідальності за себе та свої вчинки. Цей момент надзвичачайно важливий для формування особистості. І мудрість батьків - підтримати дітей в цьому процесі пізнання світу через власний досвід.
У звичайному середовищі підлітки вирішують повсякденні завдання, які не потребують зазвичай особистих рішень. Але під час практики це змінюється. Молоді люди стають повноправними учасниками процесу. Їм треба зорієнтуватися в незнайомому просотрі, організувати свій побут та встигнути виконати завдання практики.
І учні з задоволенням беруть на себе відповідальність за свою частину роботи. Нові враження стимулюють їх дізнаватися щось нове, домовлятися одне з одним, проявляти ініціативу та будувати свої стосунки з вчителями та іншими учасниками практики.
Якщо ж поїздка закордонна, то це ще і можливість побачити іншу культуру, іншу архітектуру, інших людей. Молоді люди мають можливість в реальних умовах поспілкуватися іноземною мовою, навчитися орієнтуватися в абсолютно новій місцевості та рахувати свій бюджет в іншій валюті. В родинній подорожі це зазвичай беруть на себе батьки, але в навчальній практиці куратор покладає ці обов‘язки на учнів і лише контролює процес. І ця довіра до молодої людини допомагає їй стати самостійною та навчитися відповідати не тільки за себе, а й за інших.
Окрім цих переваг поїздок є і прямі - нові навички, нові знання. Так, під час практики наших учнів у Будапешті вони побачили Музей мистецтв з його унікальними роботами різних епох, величну архітектуру та змогли побачити величні собори, яких майже немає в Україні. Це добре ілюструє знання з епох історії мистецтв та всесвітньої історіі, уроки яких вони відвідували під час поїздки дистанційно.
Тож кожна така поїздка розширяє світогляд молодих людей та допомагає їм відкривати для себе світ.