Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Гітара у 8 класі

Кожному віку дитини відповідає певний настрій. Саме тому вчителі багато уваги приділяють підбору ранкової пісні для молодшої школи чи балади для 6 класу. Якщо матеріал підібраний правильно, діти із захопленням займаються музикою, співають чи оволодівають інструментом. Так з першого класу приходять флейти, в 2 класі відбувається знайомство зі скрипкою, в 7 класі діти активно барабанять, а у 8 затихають над гітарою.
Душевний стан 8-класника - це перехід від дитинства до світу дорослих. В цьому віці діти вже формують свої судження, активно шукають відповіді на хвилюючі запитання. Фізично перебудовуються тіло, підлітки стають спойними в русі, повільними. У поведінці ж назовні вони транслюють протест і бажання відстоювати свої кордони. Здається, ніхто не розуміє їхній підлітковий максималізм. І тут на допомогу приходить гітара, яка буквально лікує душевні рани.
Підлітки із захопленням вчать акорди і підбирають мелодію. Зазвичай епоха гітари триває кілька тижнів. Весь цей час уроки гри діти чекають з нетерпінням. Адже саме тут вони можуть виразити те, що поки не вдається виразити словами.



Набір на перший курс трирічного Всеукраїнського Вальдорфського Педагогічного Семінару

Шановне панство!
Багато років в Одесі відбувається навчання вальдорфських вчителів та вихователів. Війна перервала сталий ритм навчання, але, незважаючи на труднощі, ми маємо намір відновити роботу з весни цього року.

Тому ми оголошуємо набір на перший курс трирічного Всеукраїнського Вальдорфського Педагогічного Семінару.

Перша сесія першого курсу відбудеться з 19.03.2023 по 25.03.2023 в місті Одеса.
Надсилайте ваші заявки до 1 березня 2023 року.

Інформація та реєстрація:
+380730258536 (viber) - Тетяна Забродіна

Запрошуємо на весняний ярмарок! 22 лютого з 12 до 15 години

Так хочеться зустрітися, побачитися, поговорити! Тому ми влаштовуємо зустріч зими та весни. Запрошуємо на майстер-класи та до учнівського кафе, на концерт та тихе святкування приходу весни.
Доєднатися можна як гостями, так і учасниками. Якщо у вас є ідеї щодо участі - звертайтеся до основних вчителів ваших дітей. Ми радо вас приймемо!
Вже незабаром ми розкажемо про те, що готуємо для вас, у сторіс.
Тож чекаємо на вас 22 лютого з 12 до 15 години. Приходьте родинами, приходьте з друзями!
Чекаємо на зустріч!


Економіка у вальдорфській школі

Економіка у вальдорфській школі предмет особливий. Це не просто розуміння економічних понять. Це не просто фінансова грамотність. Це точно не тільки про математику.

Економіка - це шлях розуміння людиною ролі і місця грошей в житті. Що таке гроші? Звідки вони прийшли? Яку відповідальність приносять з собою? І тільки після розуміння сутності грошей учні переходять до розмірковувань, як правильно їх розподіляти в суспільстві. А потім настає час практичних навичок.
Наші випускники пройшли свій шлях розуміння економічних процесів суспільства в перейшли до вивчення конкретних питань. Як отримати податкову знижку? Що таке ФОП? Які види підприємств існують? Для чого треба страхуватися?
Останнє питання особливо зацікавило, тому до випускників в гості прийшла страхова агентка Лілія Дергачева, яка пояснила принципи пенсійного страхування, розповіла про особливості цього ринку і відповіла на всі запитання.
Так завершується курс економіки - від розуміння суті до практичних задач і зустрічей з цікавими людьми, які знаються на своїй справі.

Епоха тварин у четвертому класі

Епоха тварин у четвертому класі починається… з розгляду людини. Хто така людина? З чим вона пов‘язана? Як можна співвіднести себе з цілим світом?
Наші четверокласники глибоко дослідили перш за все себе. На що схожа голова людини? Вона приймає та віддає, вона малорухома та є певним центром, навколо якого обертається життя. Цим голова схожа на Сонце.
А що ж тулуб людини? Всередині нього все має ритм, скорочується та розширяється. Тулуб співвідноситься з Місяцем.
Що ж з кінцівками? Вони весь час у русі, ніби мерехтять навколо людини. Вони літають по своїх орбітах. Цим кінцівки подібні до зірок.
Що ще є в нашому світі? Мінерали, тварини, рослини… Мінерали подібні до кісток - такі ж міцні та надають форму. Рослини збирають енергію та віддають її людині.
А тварини? А тварини є в кожнім з нас…
Так починається шлях епохи тварин.

Малювання форм

Предмет, якого немає в звичайній школі. Правильне викладання малювання форм допомагає дитині врівноважити себе, відчути впевненість власних рухів, заспокоїтися, навчитися орієнтуватися на аркуші паперу…Цей предмет вчить дитину зосереджуватися на тому, що вона робить, свідомо бути в процесі. Також це активна взаємодія з формою і кольором.
Малювання форм активно використовують для терапії тривожності, дефіциту уваги, для самодопомоги, коли треба зібратися з думками. Форми малюють і діти, і дорослі.

Цей предмет вивчають діти молодшої школи у вальдорфських школах. Елементи малювання форм використовують в уроках середньої та навіть старшої школи.
Це унікальний досвід, який реально допомагає дитині знайти дорогу до самого себе. І єдине питання, яке виникає при його вивченні, це: чому малювання форм досі не введено як обов’язковий предмет у всіх школах, адже воно набагато корисніше за прописи!

Справжня школа - це не тільки про навчання

Класичні уроки - лише частина того, що необхідно дитині для розвитку. Адже знання не завжди стають опорою, особливо для підлітків. Для дітей важливо спілкування, наявність дорослого поряд, на якого можна спертися, нові враження і набуття власного досвіду. Все це часто відбувається поза уроками - в походах, поїздках, на зустрічах і під час неформального спілкування.
Завдання дорослого вчителя під час таких «позаурочних» зустрічей - створити для дітей умови для спілкування та дати можливість їм відшукати свій інтерес в кожній події. А для цього сам вчитель має бути відкритим для світу з його дивами. Адже виховувати дітей можливо лише тоді, коли ти сам віриш в те, що робиш.
Такі поїздки та походи стають справжніми відкриттями та перлинами спогадів і для учнів, і для вчителів. Відкриттями про те, що світ великий та привітний, люди можуть бути мудрими, а самі мандрівники здатні вирішити будь-які проблеми.
Так, справжня школа - це не тільки про навчання. Це про життя, яке не можна відокремити від уроків.








Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар