Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Як виховати повагу до праці?

Тільки власним прикладом. Неможливо навчити людину цінувати чужий труд, коли сам його не цінуєш. Важко зрозуміти цінність праці, коли її результати непомітні. Саме тому для підлітків так важливо побачити приклад справжнього чесного ставлення до праці і її результатів.
Вже в четвертий раз учні нашої школи поїхали на сільськогосподарчу практику в с.Потутори на біодинамічне господарство «Жива Земля Потутори». Саме тут втілюється в життя принцип дбайливого ставлення до природи і розуміння важливості праці на землі. Співзасновники господарства, швейцарка Кристина Ліберхер та українець Іван Бойко, роблять усе, аби люди могли отримувати якісні біологічно чисті продукти. Робота з рослинами і тваринами тут надихає, саме тому сюди так люблять приїжджати цілі класи на сільськогосподарську практику.
Протягом 10 днів наші учні збирали та сортували трави, доїли корів, пакували чаї та спеції. Це така чесна праця, після якої відчуваєш втому і бачиш результат своєї роботи. Ось він, чай, трави в якому зібрані твоїми руками. Ось молоко, ось суміш спецій чи чисті грядки… Це новий досвід для міських дітей, що дає можливість відчути вже дорослу відповідальність за свої дії. І поряд з ними в цей час - дорослі, які стають прикладом і допомагають у найскладніших моментах.
Ця практика - ключова у переході до дорослого життя. Бо допомагає зрозуміти, що таке відповідальність, побачити, хто може стати справжнім авторитетом, відчути, що саме від твоїх дій залежить спільний результат.
Ми пишаємося нашими дітьми. Вони прекрасно пройшли практику і гідно попрацювали. І кожний з них виніс свій досвід, який точно знадобиться в майбутньому.












Яскраві, насичені та веселі дні у таборі «Ступені»

Це були насправді активні 3 тижні. Діти багато гуляли, грали, займалися англійською та рукоділлям, дивилися кіно, стрибали на батутах та їздили на екскурсії. Ми подарували незабутній червень 20-ти дітям, і всі вони залишилися задоволеними!
Тож наступного року ми чекаємо у нашому таборі вже знайомих з нами і нових дітей. Бо це незмінно цікаво, корисно і незабутньо!







Випускний вечір - 2023 [ВІДЕО]

Ось і випорхнули наші прекрасні випускники. Полетіли будувати своє доросле життя. 
 Випускний вечір - це завжди трохи сумне свято. 
Але ми точно знаємо: наші випускники - найкращі! 
Тому впевнені, що кожен з них знайде себе в дорослому житті. 

Це так хвилююче - бути дотичним до становлення людини. Це так радісно - бачити зростання Душі. Це так трепетно - відпускати у свободу.
Шлях від перших літер до формування особистої думки завершено. Далі - свобода вибору і зростання. Бажаємо вам вільних крил за спиною та щасливої долі, любі випускники!  



30 років школі. Ювілейний концерт [ВІДЕО]

30 років - це багато для школи? Це вік традицій, зрілості, розуміння себе. Але це і вік розвитку, набування особливої сили і міцності. Нам цього року виповнилося 30 років. І ми у своє свято хочемо поділитися з вами найкращим, що у нас є - творчістю наших дітей і дорослих. 
Школа - це перш за все діти. А вони у нас дуже талановиті. І поряд з ними не менш обдоровані дорослі. 
Лише раз на рік відбувається чудова подія: на нашій сцені виступають всі класи, від першого до останнього. Це завжди калейдоскоп ритмів, образів і талантів. Запрошуємо і вас подивитися запис награного ювілейного концерту:
  

Свято останнього дзвонику - 2023 [ВІДЕО]

Цей непростий навчальний рік закінчився. І ми дякуємо всім нашим учням за мужність вчитися під час тривог і блекаутів. Ми дякуємо батькам за довіру і за те, що вони підтримували нас всі ці місяці. І, насамперед, ми дякуємо всім вчителям, що кожного дня працювали на повну, творчо і з натхненням.
Ми дякуємо нашим військовим за свята цього року, які ми змогли провести, за уроки, які відбулися, за канікули і можливість відпочинку.
Ми дякуємо всім небайдужим, хто допомагав школі фінансово. Колу друзів, куди увійшли небайдужі люди з різних куточків Європи. Фонду «Друзі мистецтва виховання», який з перших днів військової агресії підтримав нас і без якого школа б сьогодні вже не існувала, а наше чудове сховища так і залишилося простим підвалом. Фонду «Софія» за світло надії під час тотальних блекаутів.
Ми вдячні людям, які залишилися з нами і які приєдналися до нас за цей рік.
Цей непростий навчальний рік закінчився. Але попереду нові пригоди і нові уроки. Тож до зустрічі у вересні!


Зустріч з Марʼяною Савкою

Для підлітків дуже важливо побачити, що людина може досягнути всього сама. Що не існує «небожителів», а це просто люди, закохані у свою справу. Що історії успіху індивідуальні, і кожен може написати свою.
Протягом року ми влаштовували для підлітків зустрічі з цікавими людьми. Інколи вони приходили до нас, інколи ми запрошували наших учнів до загальних обговорень. Цього разу наші 8-класники прийшли до Одеської обласної бібліотеки для юнацтва на зустріч з Марʼяною Савкою - письменницею, редакторкою, співзасновницею «Видавництва Старого Лева».
Як стати письменником? Де вчать друкарській справі? Як відбирають рукописи для друку? Запитань було багато, а відповіді виявилися дійсно цікавими та корисними. Наприклад, одна з учениць дізналася про Львівську академію друкарства і тепер мріє про вступ до неї після закінчення навчання.
Такі зустрічі розширяють уявлення дітей про світ навколо. Автори улюблених книг оживають, література стає сучасною, а люди з підручників - близькими та цікавими.
Ми обовʼязково продовжимо зустрічі з цікавими людьми наступного року. Якщо ви хочете приєднати до нас, дівчата 8 класу будуть раді вам, бо в нас є місця в цьому класі. Повірте, цікавішого і кращого місця для навчання ви не знайдете.


Слідами нашої постановки

Ця історія почалася ще у вересні, коли ми обирали п‘єсу для постановки. Майже одразу зрозуміли, що будемо ставити «Лісову пісню» Лесі Українки. До співпраці долучили маму нашого класу - Юлію Федосєєву. Так і створилася наша невеличка команда: 4 учениці і 2 мами, одна з яких - вчителька класу, а інша - режисерка.
Це був неімовірний рік. Майже одразу ми зрозуміли, що хочемо повезти виставу до Дрездена, де зараз живе перша вчителька класу Юлія Фірсова. Почалися репетиції, а разом з ними - пошук можливостей для поїздки. І коли вистава народилася, прийшла відповідь від Громади християн Дрездена - вони готові нас прийняти та запропонували фінансову допомогу на купівлю квитків.
Це була неімовірна новина! Ми запросили доєднатися до нас однокласників, які виїхали з України. А Вальдорфська школа Дрездена запропонувала показати виставу і для учнів 7-х і 8-х класів.
І ось основний склад акторів вирушив до Дрездена. Це 4 учениці 8-го класу, один учень 5-го класу і 2 дорослих. Ми везли з собою 5 валіз костюмів і реквізиту! Але в Одесі залишилося кілька акторів, які допомагали нам в номерах. А також люди, які відповідали за світло та звук.
І тут сталося диво! В Дрезден приїхали родини наших колишніх однокласників. Всі вони стали величезною підтримкою нашій виставі! Хтось допомагав в побутових речах, хтось сів за світловий пульт, хтось - за музичний. А в наші номери ввійшли нові люди і одразу прикрасили її. І це унікальний досвід!
Дві вистави на різних сценах для різних глядачів, унікальний склад команди, що об‘єднав Україну, Німеччину, Норвегію та Польщу. Колосальна підтримка наших родин і німецьких друзів. Це справжнє диво, яке допомогло показати українську культуру в Європі. І довело, що немає нічого неможливого, навіть коли в класі 4 учениці. Головне - вірити і робити свою справу з любов‘ю!
Юлія Савченко, основний вчитель 8 класу





Діти досліджують світ

У розвитку дитини настає час, коли з’являється потреба дослідити світ. Спочатку це найближчі райони, дорога навколо школи, вихід на пляж. Потім - короткі подорожі. І вже у 4 класі діти готові не просто досліджувати територію самостійно, але і дізнаватися щось новеньке про своє рідна місто і місце, в якому навчаються. 
 Це розширення починається з розуміння, а що таке моя школа? Діти досліджують кожний її куточок, вчаться бачити різні проєкції і малюють плани. В процесі відкривають для себе поняття масштабу. 
 Потім вони досліджують, описують та малюють карту дороги зі школи до дому. І це теж цікаво і місцями важко. 
А потім вони занурюються в історію міста з його піснями, легендами, вулицями і пляжами. 
Так абстрактне стає конкретним, спільне - власним, а загальне - детальним. Так дитина пізнає світ і готується до дорослого життя. 
 Хочете, щоб ваша дитина пройшла правильний шлях дорослішання? В наших класах ще є по кілька місць на наступний рік. Поспішить записатися на співбесіду в приватних повідомленнях. Ми точно розповімо вам все, що вас зацікавить. 



Олімпійські ігри 5 класу

5 клас - це вік максимальної гармонії дитини. Тіло шукає свою рівновагу і знаходить її. Внутрішньо людина формує в собі поняття прекрасного, пропорційного, поняття краси. Краси рухів, форм, ідеалів. І цю красу і гармонію дитина шукає в навколишньому оточенні. Саме тому 5-класними з різних куточків України збираються разом і проводять справжні Олімпійські ігри - змагання між вправними, сильними та витривалими. Так вони можуть проявити все те, що живе
всередині.
Діти готуються до Олімпіади весь рік. Вчать нові дисципліни на уроках спорту, читають міфи Давньої Греції, готують виставу. Таким чином вони в класі переживають те, чого потребують зсередини. І Олімпіада 5-класників стає гідним завершенням етапу пізнання гармонії та випробування власних сил.
Попереду войовничий Рим, епоха географічних відкриттів, театральний фестиваль, але це вже зовсім інша історія…
Фото- Галини Сухоцької.






Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар