Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Навчання без оцінювання

Чи можливе навчання без оцінювання?



Старша школа - це зустріч з дорослим життям

У цьому віці основного вчителя замінює куратор, який дбайливо супроводжує клас, але вже не веде більшість уроків. Три роки старшої школи - це шлях вчителя від керівництва до співпраці. Молодим людям все ще необхідна опора на дорослого поряд, але з кожним роком зʼявляється все більше сфер, де вони проявляють свою самостійність.
Вік 9-11 класів - це вік прийняття свободи і відповідальності, пов’язаної з нею. Тому проєктів стає більше, задачі мають все більш абстрактний характер, а в економіці зʼявляються теми, тісно пов’язані з реальним життям.
Під час старшої школи дуже важливі практики. В 9 класі це сільськогосподарська, мистецька, в 10 - виробнича, геодезична, лісова, в 11 - соціальна. Через практики молоді люди глибше пізнають себе і закони світу навколо, пробують себе в різних сферах життя, розвивають емпатію і братерство.
У цьому віці важлива творча самореалізація: у музиці, живописі, скульптурі. Через предмети мистецтва підліткам легше пройти важкий шлях: з контрастності 9 класу через заглиблення в себе 10 класу до відкриття себе для світу і світу для себе 11 класу.
Наших старшокласників на шляху дорослішання супроводжують чуйні куратори пані Юлія Савченко та пані Ганна Довганюк. Саме вони організують простір, в якому може проявитися особистість і розкриються таланти кожного. Ці наполегливі пані знайдуть баланс між плідним навчанням і цікавим дозвіллям, що дозволить гідно підготуватися до іспитів, але залишить місце для справжнього життя.
Ви ще можете приєднатися до нашої старшої школи на отримати очну освіту високої якості. Напишіть нам - і куратори звʼяжуться з вами вже сьогодні.
Адже старша школа «Ступені» - це те, на що заслуговує кожна дитина.




Як я провела літо

Навесні я була у Швейцарії, на світовій зустрічі вальдорфських педагогів. 61 країна, представники різних держав, зібралися в одному залі, щоб говорити про те, що важливо бачити та шукати зараз загально всім, рухаючись у вальдорфській педагогіці. 1000 людей у залі кожного дня збиралися та раділи зустрічі. Я дуже надихнулася та захотіла поділитися цим натхненням та силою з колегами, що не могли виїхати з України та бути на конференції.

І ось з’явилася нагода, та у червні відбулася зустріч із координатором Notfalkpedagogik в Україні Джессікою Прентец. Це - частина великого фонду, який підтримує зараз вальдорфську педагогіку та людей, що з цим пов’язані. Зокрема, Notfalkpedagogik - це вальдорфські вчителі з Європи, які як волонтери працюють з дітьми у країнах, де відбувалися та відбуваються бойові дії. Сірія, Ірак. А тепер - і Україна. Наші колеги давно зрозуміли, що вальдорфська педагогіка загально вже є інструментом зцілення та отримання сил травмованим дітям. І перше, про що завжди говорять волонтери руху, це про найважливіше - повернення радості життя, що є таким важливим і непростим одночасно. Отож, поспілкувавшись із Джессікою, ми згенерували загально ідею щодо всеукраїнської зустрічі вальдорфських вчителів, які працюють зараз в Україні. Щоб дати інструменти для роботи з дітьми, а ще, що так важливо, - інструменти для самовідновлення. Щоб вчителі після такого важкого року змогли отримати радість від зустрічі, навчання та відпочинку. Та йти з цим у новий навчальний рік.

Багато було зроблено. І в кінці серпня у Покутті, в мальовничій місцевості, відбулася ця зустріч. Більш як 100 людей загально прожили 5 днів: українські вчителі, німецькі колеги з Notfalkpedagogik, перекладачі, діти вчителів. Всі ми спілкувалися, вчилися та раділи життю, вчилися зустрічатися зі складними моментами в роботі, загально розуміти, що ми можемо дати у своїй роботі дітям, підтримуючи їх у такі непрості часи. Лекції, 5 робочих груп, походи до Дністра, смачна їжа, тиша навкруги. Сподіваюсь, що у нас вийшло. Ми завершили наш семінар 24 серпня. Наші сертифікати датовані цим днем. Для мене це як маленький вклад у рух вальдорфської педагогіки в 

Україні. Та - моя маленька перемога в очікуванні спільної великої.

Рухатися до людей. Рухатися до перемоги. Шукати у цьому радість та жити. Отаку мету беру собі й надалі та ділюсь з Вами своїми міркуваннями.

До нових зустрічей!

Із повагою, Бурилова Наталія. 





Особливості вікової психології в навчанні

Особливості вікової психології в навчанні


8 клас - передпокої дорослості

Вік 8 класу - це вік пошуку нових авторитетів. Беззаперечний авторитет дорослого вмирає, але натомість підлітки починають поважати людей за їхні реальні якості. Вони шукають, на що в дорослому вони можуть спертися. Якщо в цьому віці дорослий стає в позицію друга і рівного, то підліток втрачає орієнтир, опору, що призводить в подальшому до розвитку тривожності.

В цьому віці більшість починає стрімко рости. Кістки розвиваються, мʼязи не завжди за ними встигають. Це призводить до того, що активні до цього діти стають повільними, легко втомлюються і намагаються більше лежати. Також страждає концентрація і памʼять.
Головним проєктом 8 класу є театральна вистава. Підлітки готують її цілий навчальний рік: обирають пʼєсу, шиють костюми, роблять декорації, працюють над вимовою. Ця робота допомагає їм прожити нові ролі, побачити себе з іншого боку. Бажання «вийти в світ» конкурує з бажанням сховатися. І вистава стає порятунком, бо допомагає задовольнити обидва прагнення.
Вивчення предметів поступово ускладнюється. Підлітки роблять судження і потребують активної інтелектуальної роботи.
У цьому віці дуже важливо, хто супроводжує процес становлення людини. Ми запрошуємо приєднатися до нашого 8 класу і його досвідченого вчителя - пані Ганни Тесленко. Саме її супровід допоміг багатьом молодим людям цього віку знайти правильні орієнтири в житті

Про почуття, волю та мислення у вальдорфських школах

Про почуття, волю та мислення у вальдорфських школах.


Екскурсія Вальдорфським ліцеєм «Ступені»!

24 серпня о 10 ми чекаємо на вас, щоб показати нашу чудову школу. Ви побачите кожен закуток і зможете поспілкуватися з вчителями саме вашого класу - від 1 до 11, від садочку до випускного класу. Це чудова нагода переконатися, що Вальдорфський ліцей «Ступені» - це саме те, що потрібно вашій дитині.
Приходьте знайомитися! Наша адреса: вул.Ільфа та Петрова, 31а.
До зустрічі!

Час законів та середньовічних балів - 6 клас

Після гармонії Давньої Греції приходять часи бунтів і пошуку справедливих правил. Це вік 6 класу. Діти починають опановувати дорослий світ і випробовувати його закони. Старі домовленості не діють. Авторитет дорослого вже не є безумовним. І у цьому буремному світі пошуку опори дитині потрібні жорсткі кордони, які вона встановлює разом з оточуючими. В 6 класі розробляються суворі закони і система покарань за їхнє невиконання. Ці закони пропонують самі діти, виходячи з бажання знайти рівновагу між потребами своїми та чужими. Це зустріч з реальним світом, в якому проходить життя.
Коли закони встановлені, є час для плідного навчання. Діти цього року вже хочуть дізнаватися більше, систематизувати матеріал. Вони опановують перші знання з економіки: самі організовують, прораховують і реалізують проєкт «кафе». І роблять безліч відкриттів щодо побудови власного бізнесу.
В історії вивчається доба Середньовіччя з посвяченням у лицарі наприкінці року і обов’язковим балом. В математиці рахуються відсотки та зʼявляються точні побудови складних фігур. Поглиблюється робота зі словом. Протягом року діти займаються музикою, живописом, рукоділлям, ремеслом, евритмією, театром.
Це чудовий час для спостереження, як дитяче в людині перетворюється на доросле. Діти стають підлітками.
В цей непростий час дуже важливо, хто супроводжує процес становлення людини. Наш 6 клас веде чудова пані Наталія Бурилова. Ми запрошуємо приєднатися до класу, щоб отримати безцінний досвід, необхідний дитині в цьому віці. Записатися на співбесіду з вчителем можна в приватних повідомленнях чи за телефоном: 799-70-24.
Ми чекаємо на вас!

Домашнє завдання

Яким має бути домашнє завдання?



Географія завжди здається складною, якщо вчити її «головою»


Що ви памʼятаєте з курсу шкільної географії? Назви столиць країн світу? Течії та материки? Різницю між тропічним та континентальним кліматом? А чи поєднувалися всі ці знання у вашій голові в єдину картину світу навколо?
Географію у вальдорфських школах вивчають з самого початку навчання. Адже діти першого класу досліджують територію навколо школи, в наступних класах це дослідження поширюється все далі: яка моя дорога до школи, а яка моя школа, а яке моє місто? Так дитина поступово відкриває світ навколо себе.
В 5 класі приходить Давня Греція з картами, які вчитель малює на дошці, а діти - у себе в зошитах. Шестикласники вивчають, як формується ландшафт, і самі будують гори з глини і знаходять закономірності появи річок, коли пускають в ці гори воду. В 7 і 8 класі діти дізнаються про причини появи вітрів та течій та їхній вплив на клімат. В цьому віці вони вже закінчують дослідження всіх материків планети.
В 9 класі постає питання: звідки беруться землетруси та виверження вулканів? І поки підлітки переживають революцію всередині, на уроках географії їх також «трясе».
Старша школа - це час аналізу. Як формуються країни? Чому одні країни багаті, а інші - бідні? Як географія впливає на економіку?
Так діти протягом 11 років пізнають світ навколо, його закономірності. Світ, в якому їм жити і який підкорювати.

Гармонія Давньої Греції

Саме часи Античності стають провідним мотивом 5 класу. У віці 11 років діти переживають період, коли ритми дихання та серцебиття в організмі синхронізуються, а пропорції тіла набувають найбільшої гармонії. Педагоги попереджають: це золотий час у розвитку дитини, насолоджуйтеся їм. Бо саме у 5 класі ніби наступає пауза в періодах дорослішання, і на сцену виходить нова людина - вже не дитина, ще не доросла.
Це початок середньої школи. До дітей приходить ботаніка, геометрія вільної руки, робота з будовою слова, правописом і деякими складними випадками синтаксису, глибше знайомство з театром і, звичайно, Олімпіада. Весь рік діти вчаться кидати спис, боротися, швидко бігати, щоб навесні взяти участь у змаганнях, започаткованих давніми греками. Проявити спритність свого тіла, зміцнити дух, показати себе через класичну виставу - все це є потребами пʼятикласників, що їх задовольняє програма вальдорфської школи. А супроводжувати дітей цього віку буде чудова досвідчена вчителька пані Наталія Лук’янченко, яка відкриє перед ними світ давніх цивілізацій і сучасних знань. Доєднуйтеся до команди нашої школи і подаруйте своїй дитині справді цікаве та корисне навчання.

Як можна викладати без підручників

У Вальдорфській школі немає традиційних підручників. Натомість діти самі за допомогою свого вчителя створюють власні зошити-підручники з кожного предмету.


Якою має бути школа?

Головне завдання школи - створити умови, за яких дитині буде цікаво дізнаватися нове. Адже прагнення до пізнання - це основна властивість дитини. І живий інтерес, сформований в дитинстві, має зберігатися до глибокої старості людини. Саме формування такого інтересу і має бути головною метою школи.

Навчання стає тоді цікавим, коли наближається до реального життя. Все, що дитина пізнає у школі, має бути повʼязане з реальним світом, в якому живе дитина. Від законів Всесвіту до математичних задач та вправ на уроках мови. Лише тоді наука стане живою частиною дитини, знання набудуть міцності, а після школи людина буде особистістю, яка зможе реалізувати себе і змінити суспільство на краще.

Це дуже високі цілі та ідеали. Їх важко втілити в життя. Але можливо. Прикладом цьому по всьому світу є Вальдорфські школи, яким понад 100 років. Наш вальдорфський ліцей «Ступені» теж живе за цими принципами. Якщо вам відгукуються наші цінності, ми запрошуємо приєднатися до нашої шкільної родини. Адже школа має бути місцем, де навчаються та виховуються справжні Люди. Місцем, де Гідність і Повага є непорушними принципами. Місцем, в якому можна знайти опору в найбуремніші часи.

Такою, на нашу думку, має бути сучасна школа.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар