Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Епоха лицарства

Велика битва між силами добра і зла відбувалася, відбувається і буде відбуватися. Воїнство святого Михаїла знову і знову виходить проти сил Люцифера, щоб на Землі панували мир і добро. Чесноти доброти, справедливості, любові та співчуття виховуються в кожному поколінні людей заради перемоги над силами темряви. І кожного року посланці святого Михаїла посвячують у лицарі найменших учнів, аби вони зростали в дусі цих чеснот і ставали у вічній боротьбі на сторону світла.
Так відбувається з давніх давен і буде відбуватися далі.
Кожен перемагає свого дракона у метафоричній битві.
А якого дракона перемогли ви цієї осені?






Свято Михайла [ВІДЕО]

Традиційна битва лицарів з силами зла. Час, коли світло перемагає темряву. Час підкорення своїх драконів. Лицарі знову перемогли.



Світ, який я пізнаю.

Хімія у вальдорфських школах вивчається з 7 класу. Це дуже конкретний предмет. Ось беремо дерево, що колись було живим, і спалюємо його. Що отримуємо в підсумку? А якщо отримані речовини знову змішати, що відбудеться?
Хімічні процеси навколо нас відбуваються постійно. Одне перетворюється на інше, і це ми звемо життям. Отже, хімія - це наука, що досліджує життя, живе та неживе в природі. І робить це за допомогою живих процесів мислення. І лише потім, після пізнання всіх цих процесів через органи почуттів та осмислення, виводить хімічні закони та абстрактні формули.
Так учні проходять шлях справжніх дослідників. Так вони пізнають світ і роблять свої власні відкриття, щоб долучитися до спадку науковців.




Дні відкритих дверей

Дні відкритих дверей стають доброю традицією нашої школи. Бо нам справді є, що показати і про що розказати. І ці зустрічі вже зовсім скоро продовжаться для всіх охочих батьків. Наш «Батьківський клуб» повертається! Отже, скоро ми будемо зустрічатися частіше і обговорювати особливості виховання дітей в дусі вальдорфської педагогіки. Слідкуйте за анонсами - ми обов’язково про все розкажемо на нашій сторінці. І приходьте - буде цікаво і корисно.







Перший місяць вивчення німецької мови [ВІДЕО]

У вальдорфських школах вивчають 2 мови. Діти спочатку занурюються у звучання, вимову, багато слухають і говорять, і лише згодом на базі пасивного лексичного запасу легко опановують граматику.


Епоха Давнього Риму у 6 класі

У 6 класі настає момент, коли діти потребують чітких зовнішніх правил і законів. Це вік, коли прокидається особистість, і ця особистість випробовує світ на міцність. Саме тому в 6 класі вивчають історію Давнього Риму. Діти занурюються в епоху становлення права і чітких законів через історії про видатних особистостей, роботу з шрифтами, ліплення архітектурних форм того часу. Це все вибудовує в них чітке розуміння своїх і чужих кордонів. У підсумку діти, які прагнуть правил і законів, отримують їх у римський спосіб - через обговорення і затвердження на колі класу.
Так діти природнім шляхом проходять ще один етап дорослішання.
















Сюрприз від батьків 2 класу до свята святого Михаїла

Сюрприз від батьків 2 класу до свята святого Михаїла





Про ритми і паузи [ВІДЕО]

Про ритми і паузи


Навіщо в школі уроки мистецтва?

Сучасні школи здебільшого орієнтують дітей на розвиток інтелекту. Здається, що головна мета освіти - складання іспитів. Але хіба ж розвиток людини протягом 11 років може звестися лише до кількох днів інтелектуальних випробувань з обраних предметів?
У вальдорфських школах панує думка, що головна мета освіти - заохотити людину до постійного розвитку. Це можливо лише тоді, коли дитина розвивається всебічно, а не в одному напрямку. Тоді чому ж тоді в більшості шкіл у розкладі ви не знайдете предметів мистецького циклу?
Розвиток інтелекту - важлива складова розвитку людини. Але не єдина. Адже розум без моральності
вже не раз приводив людство до межі виживання. Розум без волі - це неможливість втілити свої найсміливіші задуми. Розум без почуттів найчастіше приводить людину до логічних, але егоїстичних та бездушних висновків. Саме тому інтелектуальне навантаження має чергуватися з предметами, які розвивають волю і почуття -ліпленням і живописом, музикою і театром, ремеслом і рукоділлям.
Ось ліплення у 9 класі. Діти змалечку памʼятають цей перехід від теплого живого бджолиного воску до прохолодної земної глини. Вони вправляють у наданні форми тому, що само по собі форми не має. З роками вправність у цьому занятті зростає. І ось у 9 класі зʼявляється вази. Весь проєкт підлітки роблять самі: від ескізу до його втілення в реальності. Задум спочатку фіксується на папері. Все треба врахувати, продумати. Так працює інтелект. Потім починається кропітка робота з втілення. Форма має відповідати задуму. Часто з першого разу це не вдається. Тоді доводить все робити заново. Так працює воля. І ось ваза готова. Вона має форму, об’єм, колір. Підліток тримає її в руках і відчуває: я зміг! Я щось створив! Я тепер можу все!
Так ліплення розвиває всі сторони людини і дає людини відчути себе творцем своєї реальності.
Саме так вальдорфська педагогіка бачить освіту - як розвиток Людини.





Мінералогія

Звідки береться каміння? Чому одні мінерали тверді, а інші - крихкі? Як утворюється порода? Які скарби ми можемо знайти на узбережжі, а які - в лісі?
Епоха мінералогії зазвичай розпочинає 6 клас. Сталість каменів допомагає дітям сконцентруватися, а спостереження за мінералами відкриває секрети оточуючого світу.
Виявляється, каміння має своє життя і свій вік, і кожне каміння має свій характер. А ще різне походження породи зумовлює її властивості, які так цікаво досліджувати.
Такі дивовижні відкриття роблять цей світ зрозумілішим для дитини. Так дитина стає частиною цього світу.






Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар