Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Для чого потрібен дитячий садочок?

Перше 7-річчя - важливий етап у розвитку дитини. Це формування фізичного тіла та волі. Час, коли закладається те, що потім буде розвиватися протягом життя.
І тому треба з особливою увагою ставитися до вибору садочка. Головне завдання перших семи років - через гру пізнавати світ. Цей світ добр. Він дає все, що необхідно дитині. Дитина довіряє світу. І оця спрага до пізнання - головне, що треба розвинути у цьому віці. Якщо цей етап пройти з увагою до цікавості та здоров’я дитини, то можна закласти міцний фундамент майбутньої особистості.
Саме тому вальдорфські садочки допомагають дітям якомога більше пізнати через власні дії. Малечі працюють зі справжніми інструментами, готують справжню їжу, грають з іграшками виключно з натуральних матеріалів. І обов’язково мають час для вільної гри - найважливішого заняття цього часу.
У кожного віку - своє завдання. І важливо, щоб дитина отримала саме те, що їй необхідно зараз. Те, що дає вальдорф.



Масляна 16 березня з 11:00 до 14:00

Любі колеги, любі друзі!

Запрошуємо батьків, дітей і вчителів на родинне свято - на Масляну 16 березня з 11:00 до 14:00.
В програмі свята: концерт, забави, частування. Також ви зможете запропонувати на продаж свої вироби.
Масляну неможливо уявити собі без смаколиків. Ми пропонуємо батькам взяти на себе організацію святкового кафе!
Любі батьки, ми також будемо раді, якщо у вас з'являться ідеї щодо ігор та розваг і бажання їх організувати.
За інформацією і з пропозиціями звертайтеся, будь ласка, до вчителів, а також:
+380952893937 (вайбер, телеграм) 


Математика обʼєднує цей світ

Здавалося б, що спільного у музики та алгебри? Але саме музика допомагає зрозуміти логіку складних тем математики. У цьому відео складні розрахунки залишилися за кадром, але перед нами розкрилася краса і гармонія музичної теорії.
Нашим учням на уроці пощастило більше: вони дізналися про магію ноти ля, перевели ноти в математичні формули і побачили красу розрахунків у мелодіях та малюнках.
Такою є вальдорфська математика в нашому 10 класі.

Ми всі трошки поранені…

…ідеальністю. Ідеальні фото, ідеальний звук, ідеальні роботи. Здається, помилкам немає місця у цьому світі. Але чому?
Помилка - найкращий вчитель. Лише через помилки ми вчимося по-справжньому. Адже вони показують, куди ми ще можемо рухатись. Ідеальне - мертво. Це вершина, якої ми прагнемо і після досягнення якої ми маємо шукати нові цілі.
Сучасні стандарти освіти часто виховують у дітях страх помилки. Помітили, що багато хто пише олівцем? Бо так помилки можна виправити непомітно. Але так і не залишається розуміння, що саме я виправив. Ідеальна робота має місце бути. Але лише тоді, коли дитина до цього готова. До цього моменту всі помилки можуть бути наявні. Вони - вказівник шляху до ідеалу.
Так що ж, дозволити креслити в зошитах? А як же охайність?! Дитина помітить недосконалість самостійно. І чим більше закреслень на початку, тим охайніше буде кінцева робота. До того ж, хіба виправлення - висока ціна за життя без страху помилок?
До того ж виправлення показують шлях прогресу. За цим цікаво спостерігати. Як учителю, так і самому учню. Не бійтеся неідеальності. Справжній світ будується на помилках та їх виправленні. А те, що справді вийшло ідеально, додавайте у свою скарбничку, памʼятаючи про шлях до цього надбання.



Підготовка до школи для найменших

Наша підготовка до школи для найменших продовжується. Наступне заняття відбудеться за тиждень, 2 березня, о 10:00 🌷
Ми розглянемо особливості першого семиріччя та поговоримо про готовність дітей до школи.
До нових зустрічей 🌤️

Для кого вальдорфська школа? [VIDEO]

Для кого вальдорфська школа? Ким стають наші випускники? Чому існує міф про школу для дітей, що мають особливі освітні потреби?
Міфи - невідʼємна частина вальдорфу. Але настав час їх спростовувати!

Про створення і незагарбання. Роздуми про геометрію в 6 класі

Вальдорфська школа вчить дітей не тільки геометрії. Вона вчить змінам. Створенню нових форм і руху далі. Щоб не перетворилися скарби знахідок на вічні мумії.
Бо життя не може зупинятися. Як і смерть. І між ними треба встигати створювати і відпускати. Бо найважливіше все одно буде залишатися з людиною.

















Якою є старша вальдорфська школа? [VIDEO]

Найбільше питань викликає у суспільстві саме старша школа.
Мовляв, для чого треба ті 10-12 класи, коли людина вже має отримувати професію.
Але підлітковий вік - це вік формування особистості. Вік спроб і помилок, вік експериментів.
І саме така школа потрібна молодим людям 15-18 років. Де поряд з академічними урокам буде місце творчості та прояву особистості.
Саме такою є старша вальдорфська школа. 

Чому у вальдорфських школах не використовують інтерактивні дошки?

Інтерактивна дошка - цікава забавка. На неї можна виводити будь-які зображення, грати в пізнавальні ігри, показувати цікаві відео. Цей інструмент швидко завоював кабінети більшості шкіл. Тепер стало можливим занурити дитину у звуки і образи, створені за допомогою комп’ютера - яскраві, обʼємні, точні.
Але дитина живе в реальному світі. Цей світ має текстури, природні кольори і певні форми. У цьому світі можна відслідкувати, що і звідки взялося. У цьому світі є місце таємничості та казці.
Для дитини яскравий світ екрану є чимось штучним, паралельним світом. Він цікавий, але окремий від світу реального, в якому дитина живе. Звичайно, заглянути в той яскравий світ цікаво, а от жити в ньому… дитяча психіка потребує певних швидкостей і певних яскравостей. Занадто багато інформації або завелика строкатість образів втомлюють дитину. А технологічне наповнення кабінету спокушає вчителя показати якомога більше.

У вальдорфських школах молодші учні сприймають інформацію через образи. Це в природі дітей, вони ще живуть у казці. Вчитель ретельно підбирає кольори до всього, що зʼявляється на дошці. І ці малюнки, створені руками вчителя з любовʼю та увагою до деталей, стають частиною такої казки. Малюнок можна доповнити, стерти, перемалювати. Це живий процес у світі дитини. Він легко стає частиною її самої.
Що цікаво, діти з набагато більшим задоволенням роблять завдання, написані на дошці, ніж роздруковані на папері. Бо це живий зв’язок між вчителем і кожною дитиною.

Вальдорфські дошки ілюструють все. Учителі за допомогою кольорової крейди створюють карти, замки, драконів і принцес, скелети з анатомії та ілюстрації для фізичних дослідів. На дошці оживає все, і діти вже не дивуються майстерності вчителя, що набувається роками, а поважають її. Ніколи дитина без дозволу не порушить малюнок вчителя чи іншої дитини. Це благоговіння в дітях зберігається все шкільне життя.
Звичайно, ближче до третього семиріччя в класах зʼявляються комп’ютере та проєктори. Але і ними вчителі та учні користуються лише за потреби, залишаючи в пріоритеті живу творчість на дошках.









Біологія починається з порівняння

Я - людина. А що ж тоді таке - тварина? Як її зрозуміти? І виникає образ. За образом йде спостереження: що спільного є з людиною, а що відрізняється. І тільки потім, після появи цілісного образу, тварини досліджуються як вид.
Це підтримується і на рукоділлі. Після образного вивчення у 5 класі, йде предметний розгляд у 6, і тоді діти самі втілюють в життя тривимірні фігури тварин. Не за готовими лекалами, а з розуміння форми і функції тварини.
Тоді наука стає не абстрактною, а живою. І знання залишаються з людиною протягом усього життя.

Наші батьки - найкращі! [VIDEO]

Ми знаємо, як інколи важко обрати школу для своєї дитини. І кожен має свої критерії. Тож попросили наших батьків поділитися своїми думками з приводу того, чому вони обрали саме наш ліцей.
Послухайте наших батьків. Можливо, ви теж шукаєте саме нашу школу. 


Ми починаємо підготовку до першого класу!

І запрошуємо всіх, хто планує розпочати навчання наступного вересня, приєднатися до нас.
Вже 10 лютого відбудеться перше заняття для дітей, де почне формуватися майбутній перший клас. На заняттях діти будуть вчитися всьому, що необхідно для успішного навчання: концентруватися, слухати вчителя, соціалізуватися, чітко і правильно говорити, висловлювати свої думки.
У цей же час батьки відвідають вступну лекцію від наших вчителів «Вальдорфська педагогіка як педагогіка, яка відповідає викликам сучасності».
Заняття триватимуть з 10 до 12, наприкінці на всіх чекає затишне чаювання.
Вартість заняття та лекції - 400 грн.
Періодичність занять - раз на тиждень по суботах.
З нетерпінням чекаємо на знайомство з новими родинами школи і на зустріч з тими, хто вже з нами!

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар