Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Постійно вчитися

Бути вальдорфським вчителем - це означає постійно вчитися. Тож на канікулах наші вчителі знову навчалися. Основні вчителі проходили семінар з методики викладання у 4 класі, а вчителька старшої школи навчалася медіаграмотності, або підлітки могли критично аналізувати інформацію. Натхненні вчителі вже у понеділок повернуться до школи, а на дітей чекатиме щось новеньке.





Вальдорфська педагогіка - педагогіка, народжена із спостереження за дитиною

Справжня школа - це та школа, яка надає дитині можливість індивідуального розвитку, а не узагальнює учнів під свої потреби. Адже у кожного віку свої задачі, і змінити їх під запит системи неможливо, це неприродньо. Саме тому теоретичні засади педагогіки розбивають о практику реальних зустрічей з реальними дітьми. Тільки гнучка, орієнтована на дітей педагогіка продовжує жити і давати справді необхідне дитині. Є вік для гри, є вік для появи співчуття, а є вік для активного інтелектуального розвитку. І пропустити будь-який етап неможливо.
Викладання предметів за віком - основа вальдорфської педагогіки. Саме тому діти у вальдорфських школах вчаться із задоволенням і отримують максимум від навчання. Адже все зʼявляється вчасно.
Не поспішайте навантажувати дітей змалечку. Дайте їм сформувати здорове тіло, розвити різноманітні почуття (емоційний інтелект), і тоді цікавість до інтелектуального навчання стане очевидним етапом розвитку.
Для всього є час. Спостерігайте за своєю дитиною разом з нами. І разом з вчителями створюйте найкращу школу саме для вашої дитини.















Концерт на Масляну

Наші діти неймовірно талановиті. Особливо це помітно на виступах та святах, коли є можливість побачити більшість класів. Тож запрошуємо вас подивитися концерт на Масляну: виступи спільні, ведучі - пʼятикласники.




Знайомство з вальдорфським ліцеєм «Ступені» та нашим садочком!

Радо запрошуємо вас на знайомство з вальдорфським ліцеєм «Ступені» та нашим садочком! 👩‍🏫
📝6 квітня - Філологічний день. Ви дізнаєтеся, як трансформується викладання мов з молодшої до старшої школи, а також повправляєтеся у мистецтві мовлення.
Для батьків дітей садочку буде зустріч з вихователями та цікаве заняття для малеч.
🧮20 квітня - Математичний день. Як від казковості перших класів математика переходить до складних побудов і розуміння закономірностей і як з цим повʼязана музика - про це поговоримо у цей день.
Для батьків дітей садочку ми плануємо окрему програму.
🏰11 травня - Історичний день. Як розвивалося людство і як ця історія повʼязана з розвитком дитини, а також як живопис допомагає глибше зрозуміти історію - про це поговоримо на цій зустрічі.
Традиційно запрошуємо і батьків дітей садочку на розмови про перше семиріччя.
👩‍🔬25 травня - День природничих наук. Як вивчати хімію, фізику та біологію так, щоб це було не тільки цікаво, а й корисно? Чому діти нашої школи не бояться вогню і навіть підкорюють вогняні пої - про все це ми поговоримо протягом цього дня.
І, звичайно, запрошуємо батьків найменших діточок до нашого садочку.
🕙Розклад Днів відкритих дверей:
10-10.20 - реєстрація
10.20-10.40 - екскурсія школою
10.40-12.00 - живі уроки
12.00-12.45 - чаювання та Коло спілкування
Реєстрація за посиланням:
Ми чекаємо на вас за адресою: вул.Ільфа та Петрова, 31а.
До зустрічі!

Координація рухів підлітків та вогняні пої

Координація рухів підлітків - це важливий аспект розвитку людини. У 8 класі вони переживають різке зростання, як наслідок - втрату колишньої гнучкості і вправності. І тоді на допомогу приходить робота з поями. Вони заново вчать підлітків опановувати своє тіло. І як випробування власної вправності приходять вогняні пої. Вони дають можливість зустрітися зі своїми страхами та подолати їх.
Так діти поступово стають дорослими.



Гобелени учениць 10 класу як витвір мистецтва


Дівчата самі створювали ескіз, підбирали нитки і втілювали задум. Медитація над старовинними ремеслами протягом кількох тижнів - і відмінний результат тішить авторок!





Створюємо прототипи обчислювальних машин

Вивчити щось, винайдене іншим, - нехитра наука. Інша річ - винайти щось самому.
Ми звикли до компʼютерів у повсякденному житті і часто не розуміємо, який великий шлях було пройдено, аби віднайти це диво електроніки. А починалося все з простих схем, що лежать в основі двійкового коду. Ми запропонували нашим 9-класникам самим спаяти таку просту схему і перевірити її працездатність. Адже саме з таких простих на перший погляд маніпуляцій і народилися перші компʼютери.
Ця робота захопила не тільки хлопців, а й дівчат. І вже за кілька уроків теоретичної та практичної роботи вони створили прототипи обчислювальних машин. Попереду ще багато досліджень, адже прості схеми мають перетворитися на більш складні, а перед підлітками зʼявляться перші обчислювальні машини, створені їхніми руками.



Музичний розвиток

Знайомство дітей з музикою починається з 1 класу - з пентатонічних флейт, які допомагають дітям пізнати гармонію. Вже в 3 класі їх замінюють флейти діатонічні, і тоді ж починається вивчення перших мелодій. З часом складність музичних композицій стає більшою, а майстерність учнів - кращою. Поступово мелодія розбивається на кілька партій, кожну з яких грає своя група учнів. Інколи це не просто варіант мелодії, а окрема лінія, що вирізняється як темпом, так і нотним малюнком.
Для дітей такий музичний розвиток дає можливість відчути гармонію, виразити себе, а перебування в спільному потоці з можливістю тримати саме свою партію вчить не губити свій голос в будь-якій ситуації і чути себе як частину великого замислу.

Чи потрібні дитині кордони?

Здавалося б, виховання вільної дитини починається з надання їй абсолютної свободи. Існують приклади, коли нічим не обмежена дитина прекрасно розвивається, набуває необхідні знання і вільно соціалізується. І це прекрасно! Однак чи всі діти здатні витримати повну свободу?

Будь-яка свобода починається з оточення, як фізичного, так і емоційного. Безпечне середовище для дитини, створене батьками чи школою, вже має містити певні обмеження. Наприклад, заборону доторкатися до вогню чи окропу, підходити до краю високого даху. Дорослі люди, які виховують дитину у свободі, мають стати для неї прикладом такої свободи, а отже, мають бути емоційно відкритими та доступними, мати свої здорові кордони та, власне, безмірно вірити у свою дитину та надавати їй всі необхідні можливості для розвитку. Але навіть за цих умов дитина може потребувати виставлення кордонів, на які вона може спиратися. Адже для більшості дітей процес формування власної думки потребує супроводу та розуміння понять добра та зла. І чи можлива повна свобода дитини в соціумі, де це може викликати дискомфорт у інших людей?
Якими ж мають бути кордони для дитини, щоб вона залишалася вільною, але мала опору у вигляді цих кордонів?
🔥фізичними. Простір навколо дитини має бути екологічним, безпечним і корисним. Створення такого простору - задача дорослих.
😀емоційними. Дитина має відчувати кордони оточуючих, чітко розуміти реакцію людей на свої дії. Але це має бути безпечно для малечі, тому реакцію на дії слід відрізняти від реакції на саму дитину і оцінювати лише дії. Реакція оточуючих повинна бути адекватною ситуації: на біль - припинення її джерела, на щось позитивне - щира радість. Такі прямі емоційні кордони дають гарну опору дитині, адже їй не доводиться вгадувати настрій батьків чи вихователів і підлаштовуватися під нього.
👨‍👩‍👧‍👦соціальні. Дитина має розуміти, що поведінка на самоті і в суспільстві має відмінності. Тож доцільними будуть обмеження в поведінці, яка ображає інших чи завдає їм шкоди. Так дитина отримає опору для своїх вчинків, адже реакція оточуючих для неї буде зрозумілою.
🥬здоровими. І, перш за все, кордони мають зміцнити дитину, а не нашкодити їй.

За якою траєкторією падають краплинки у фонтані?

За якою траєкторією падають краплинки у фонтані? А м'ячик, коли ви кидаєте його своєму другові? Чому будь-який предмет, що має форму кола в реальному житті, художники частіше малюють як еліпс? Що спільного у будь-якого ліхтарика, антени та параболи? За якими траєкторіями рухаються планети та супутники в космосі? А чи знали ви, що літотрипсія (безконтактне дроблення каменів в нирках ультразвуком) стала можливою тільки завдяки оптичним властивостям еліпсу?
В 9 класі на уроках геометрії учні знайомляться з коніками - кривими, які утворюються при перерізах конуса площинами.
Кожна з цих кривих має дивовижні властивості та за своєю назвою та побудовою відповідає математичній дії.
Еліпс (від грец. "Нестача") відповідає математичному "+";
Гіпербола -"Надлишок"- відповідає "-"; Парабола - "Наближення"- це "=".
Також вивчаються інші криві, які відповідають множенню та діленню. А саме: криві Персея як перерізи тора площинами - лемніската та овали Кассіні - "*";
Кола Аполлонія- два ортогональних пучка кіл на площині, гіперболічний та еліптичний. Відповідає дії ":"
Проживаючи метаморфози кола, яке переходить в еліпс, а потім в параболу і, нарешті, в гіперболу через різні побудови та досліди, підлітки не тільки вивчають математичну красу цих кривих, але ще на рівні почуттів починають робити перші кроки в пошуку своєї внутрішньої рівноваги в цьому Всесвіті.
Вчителька математики Тетяна Лагунова













Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар