Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Ліплення з глини

Роботи 10 класу. Ліплення з глини. Голови.

Чи потрібні дітям ґаджети?

Здається, без телефонів і планшетів зараз не існує світу. Вся інформація, фото, спілкування пов’язані з ними. Цілий світ на відстані маленького прибору.

Однак ця доступність не дає впевненості, щастя, знань. Проте породжує втому, відсутність зосередженості та перевантаження. Якщо ви не погоджуєтеся, спробуйте провести день на природі без телефону та порівняйте свої відчуття з днем, в якому є ґаджет.
Для дитини не існує переваг в користуванні телефоном чи планшетом. Малечі не потрібна велика кількість інформації - вона просто не зможе її перетравити. Дитині потрібно живе спілкування, адже саме так формуються зразки для наслідування. І вже точно їй не потрібні мультфільми чи фільми, бо вони не можуть бути цікавішими за активне пізнання світу.
Так кому насправді потрібні ґаджети? Батькам, щоб дати собі кілька хвилин спокою. Вихователям, у яких закінчилися ідеї для ігор. Продавцям, щоб змусити вас купувати більше.
Спробуйте простір, вільний від ґаджетів, хоча б в перші 12 років для вашої дитини. І побачите, яку цікаву людину ви ростите.
На фото діти продовжують урок у сховищі під час повітряної тривоги.

Настає Великдень

Свята у вальдорфській школі мають особливе значення. Вони створюють ритм року. Цей ритм дає опору як дітям, так і дорослим. Першокласники у день святого Михайла йдуть на бій з драконом. І потім чекають 8 років, щоб стати цим драконом. Вони вперше йдуть спіраллю напередодні Різдва, щоб потім з благоговінням пройти її в останньому класі. Малечі шукають яйця і цукерки в траві на Великдень, старші - із задоволення розписують писанки.
Такі традиції зміцнюють дитину і додають сил дорослим. З року в рік. Від свята врожаю до весняного відродження. Ритм року.
І знову в цьому ритмі, попри всі тривоги, настає Великдень.




Про медіаграмотність

Що таке медіаграмотність? Це вміння відрізнити факт від фейку. Хто може цьому навчити? Звичайно, легенда української журналістики, ведучий, журналіст, редактор, голова правління «Громадського радіо», голова комісії з журналістської етики Андрій Куліков. До речі, слово «фейк» він вважає хибним, бо відтінків оманливої інформації безліч.
Нашим учням пощастило почути лекцію від легенди. До старшокласників Вальдорфського ліцею «Ступені» приєдналися учні Одеського ліцею 9 та Вільної школи «Астр». Почули про отруєння Ющенка і дезінформацію з цього приводу, про експертність, про правила перевірки фактів. Здається, цінність цього спілкування важко переоцінити, а до кінця вартість події підлітки зрозуміють за кілька років.
Закінчилася зустріч хітом гурту «Друже музико» в авторському виконанні.

Що може дати дитині дитячий садок?

Перше семиріччя - одне з найважливіших у житті дитини. Саме за перші 7 років дитина вчиться рухатися, говорити, взаємодіяти. Закладаються всі основні системи організму, формується воля. Саме розвиток волі і фізичного тіла є основним для формування людини в цей період. Тому в перші 7 років важливо не забирати сили у дитини на те, що буде мати свій час. Наприклад, якщо почати активно розвивати інтелект, то сили організму підуть саме на це, а не на здорову будову тіла. Дитина буде слухняно сидіти за партою та знайде безліч відмовок, щоб не рухатися. Але саме рух є природнім у цьому віці. Організм витрачає купу енергії на побудову тіла, і раннє інтелектуальне навантаження забирає сили з цього процесу.

Що ж тоді корисно для дитини? Вільна гра, рух, заняття музикою, евритмією, ліпленням. Все те, де можна дослідити та пізнати своє тіло та його можливості. Дитина активно досліджує світ і себе, це її основне завдання. І здоровий садочок дає їй простір для цього. Догляд за рослинами, прогулянки, приготування їжі, малювання, рукоділля, ремесло - світ дитини має бути реальним, а не віртуальним. Дитина має ставити купу запитань та шукати відповіді на них. І мудрий вихователь не буде поспішати з готовими варіантами пояснень. Адже власне відкриття для дитини має більше сенсу, ніж уніфікована інформація.
Дитячий садочок має створити простір для здорового і безпечного розвитку дитини. А час для навчання за партами настане вже у школі.


Що це за школа така - вальдорфська?

Вся система вальдорфської освіти будується на знанні фаз розвитку дитини і розумінні її потреб. Саме дитина та її можливості стоять у центрі. Це означає, що кожний клас пропонує саме те, що необхідно для формування цікавості до життя у цьому віці.
Перший клас ще живе у казці. Тож і навчання тут повʼязане з образами.
Другий клас вже формує поняття добра і зла, тож ця дуальність проходить всю програму, починаючи з байок і закінчуючи математикою.
Третій клас - криза Рубікону або 9 років. Опорою стають старі ремесла та історії зі Старого Заповіту.
Четвертий клас - бажання розширитися за межі школи, а отже - дослідження власного міста.
Пʼятий клас - гармонія тіла та духа. Діти вивчають історію Давньої Греції та їдуть на справжню давньогрецьку Олімпіаду.
Шостий клас - випробування на міцність правил. Тож історія Давного Риму та закони класу допоможуть подолати цей шторм всередині дитини. А в кінці, після вивчення ще однієї непростої епохи - Середньовіччя - діти влаштовують справжній середньовічний бал.
Сьомий клас - час побачити перспективу в живописі та випробувати себе в поході.
Восьмий клас - час показати себе світу, тож участь у театральному фестивалі зі справжньою великою виставою допоможе в цьому.
Девʼятий клас - початок старшої школи. Час подумати про майбутнє не тільки себе, а й планети. Тому після підліткових революцій варто зʼїздити на сільгосппрактику на екоферму.
Десятий клас - час занурення у себе. Щоб не залишити підлітків у цьому процесі сам на сам варто організувати обмін з іноземними школами або виробничу практику. А щоб відчути себе частиною цього світу, наприкінці 10 класу учні вивчають геодезію.
Одинадцятий клас - час показати себе. У цьому віці можливо все: вистави, поїздки, соціальна практика, конкурси… Все, що дозволить повʼязати себе з великим світом навколо.
Це зовсім маленька частина того, що відбувається у вальдорфській школі протягом 11 років. І навіть ця частинка дає змогу зрозуміти, яке насичене та цікаве життя у наших учнів.
Хотіли б ви дізнатися більше про кожний клас?











Запрошуємо на навчання до Вальдорфського ліцею «Ступені»

Сучасна старша школа найчастіше акцентує увагу на інтелектуальному розвитку підлітків.
Але розвиток емоційного інтелекту також є не менш важливим.
Вміння виразити себе, підкріплене раціональною поняттєвою базою, допомагає молодій людині швидше знайти своє місце в соціумі та бути щасливою (а саме цього прагнуть батьки для своїх дітей).

Тож запрошуємо на навчання до Вальдорфського ліцею «Ступені», аби отримати загальну освіту для всебічного розвитку особистості.


"Сходинка" - розклад зустрічей

До кінця року залишилося зовсім мало часу! Встигніть приєднатися до нашої підготовки до школи. Для дітей - заняття, для батьків - лекції.

13 квітня

Батьківський клуб

Тема: Роль батьків у вальдорфській школі.
Після обговорення ви зможете порукодільничати з нашими вчителями.

27 квітня

Батьківський клуб

Тема: Уроки, яких немає у звичайній школі.

18 травня
Завершальна розмова для батьків майбутніх першокласників.
Відповіді на запитання, жива бесіда та рукоділля

Запрошуємо приєднуватися до занятій та лекцій. Чекаємо на вас!

Приходьте знайомитися

Можна довго розповідати про вальдорф, а можна запросити заглянути до нашої школи. Приходьте знайомитися - ми завжди раді новим людям. Тому що впевнені: дітям у нас добре. 

День відкритих дверей

Зустріч зі своїми людьми - це те, заради чого ми влаштовуємо Дні відкритих дверей. Адже саме з однодумцями легко створювати школу, в якій буде добре дітям.
Цього року ми запланували кілька тематичних зустрічей. Перша - філологічна - вже відбулася. Говорили про образи літер в молодшій школі, звʼязок кольорів та частин мови і членів речення, про основи для вивчення іноземних мов, а наприкінці зробили кілька вправ з мистецтва мовлення. Не забули заглянути і до садочку, де батьки пригадали своє дитинство.
Тішить, що до нас приходять знайомитися родинами. А серед коментарів під час екскурсії були слова, що у нас затишно, як вдома, що хочеться і самим в таку школу і такий садочок, що саме ця атмосфера має бути навколо дитини.
Ми радо розповімо ще про викладання математики, історії та природничих наук, покажемо нашу школу та відповімо на всі запитання. Тож приходьте на наступні зустрічі, щоб переконатися - ми з вами однодумці, і ви готові довірити нам свою дитину.






Для чого дітям ремесло?

Робота з деревом - це можливість з чогось, даного природою, зробити щось своє, втілити задум людини. Ця робота починається з простої обробки на уроках в молодшій школі, коли діти знайомляться з інструментами та вперше відчувають властивості деревини. Вже у 5 класі учні роблять свої перші рухомі іграшки, потім - ложки, симетричне яйце, а вже у 8 класі стають настільки вправними в роботі, що можуть вирізьбити чашу або шкатулку.
Для цього з цілого шматка деревини потроху вибирається все зайве доти, доки автор не залишиться задоволеним. Цей процес тренує волю, почуття рівноваги та естетичний смак. Така перша велика робота триває кілька тижнів, а чаши чи шкатулки стаються прикрасою інтерʼєру родини.
Ця робота - важливий крок до скульптури, над якою будуть працювати випускники.





Як ви обираєте школу?


А як ви обираєте школу? Чи готові побачитися з нами та поспілкуватися про майбутнє своїх дітей? Якщо так, то запрошуємо на серію Днів відкритих дверей. Реєстрація за посиланням
Чекаємо на вас!

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар