Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Вальс випускників

Так хвилююче кожного разу бачити вальс випускників. Так радісно і трепетно закінчувати рік. Так 
важливо вірити, що новий рік принесе тільки позитивні зміни. 

Літній табір «Ступені»

Шукаєте цікаве дозвілля для дитини на літо? Літній табір «Ступені» запрошує дітей молодшої школи на 3 зміни:

  • І зміна - 3-14 червня
  • ІІ зміна - 17-28 червня
  • ІІІ зміна - 1-12 липня
Літній табір «Ступені» це:
🔆10 років досвіду
🚨надійне укриття
📸Фото- і відеозвіт щодня
Протягом зміни діти займатимуться
🇬🇧англійською мовою
🧶рукоділлям
🧑‍🎨живописом
👩‍🍳кулінарією
💃🏽танцями
У таборі багато активностей:
🏃рухливі ігри
🧩квести
🐬виїзні екскурсії
♟️настільні ігри
🖼️арттерапія
А також прогулянки, спілкування, 3-разове харчування і супровід кваліфікованими педагогами.
Вартість 1 зміни: 10000 грн.

Цікаве літо - у «Ступенях»! 


9-класники вчаться копіювати шедеври світового мистецтва

Кожний вік по-своєму сприймає світ. Молодші діти живуть почуттями, тож працюють з переживанням кольору. Вже з 6 класу зʼявляється бажання працювати зі світлом і тінню, з формою. В 9 класі зʼявляється потреба відточувати свою майстерність.
9-класники вчаться копіювати шедеври світового мистецтва. Чіткість рухів і вміння опанувати себе у складній роботі - все це риси цього віку, необхідні для подолання підліткової кризи. Саме тому підлітки малюють копії робіт Альбрехта Дюрера - його найвідоміші гравюри.
Спочатку учні вправляються у штрихової, а потім вже повноцінно переходять до копіювання. Ця робота триває достатньо довго, щоб пережити досконалість власних рухів і навчитися опановувати думки, що супроводжують роботу.
Наприкінці копіювання учні роблять виставку. А нам залишається лише дивуватися їхній майстерності.






Яка для вас головна задача школи?

А яка для вас головна задача школи?

Вальдорфська Олімпіада. 5 клас

Давня Греція - це час максимального культурного розвитку, гармонії та краси. У розвитку людини ця епоха відповідає віку 5 класу.
В 11 років серцебиття та дихання людини синхронізуються. Ви можете помітити, як дитина стала спокійніша, вона вже готова до довгої роботи, рухи стають плавними, а вимова - виразною. Пʼятикласники опановують своє тіло: це потребує неабиякої вправності та сили. Вони метають списи, вчаться правильно боротися та бігати. Це задовольняє фізичні потреби дитини.
Чуттєві потреби складніші. Дитині цього віку необхідно чути досить складну музику, читати вірші, малювати. Але головним завданням цього віку, яке задовольняє внутрішні потреби людини, стає постановка спектаклю за давньогрецькими мотивами та участь у справжній давньогрецькій Олімпіаді.
Вальдорфська Олімпіада дозволяє зустрітися одноліткам (адже змагання проходять між учнями 5 класів різних шкіл), відчути свою силу в різноманітних змаганнях та пережити епоху Давньої Греції через вистави (свою та інших шкіл). Це найкращий спосіб прожити вік, який передує етапу становлення особистості і супроводжується першими бунтами.


Лозоплетіння. 9 клас

Дуже цікава і, безперечно, одна з найкорисніших вправ для учнів 9 класу - лозоплетіння. На перший погляд - нічого складного: зігнути лозинку і сплести з неї що-небудь. Звичайна гілочка. Та придивіться до цього тендітного природнього матеріалу. Лозинка пружна, гнучка та, водночас, її дуже легко зламати. Весь процес лозоплетіння потребує багато концентрації та уваги. І щоб перетворити природню форму на потрібну вам, з лозиною треба поборотися. І саме це переживання супротиву матеріалу дуже корисне у віці девʼятикласників. Ця вправа допомагає опанувати революційний дух і бажання підкорювати, робити «так як я хочу», зробити все «таким як я хочу».
Ганна Нога, вчителька рукоділля та ремесла







Про сучасну педагогіку, якій 100 років

Про сучасну педагогіку, якій 100 років

Як економіка стає чимось реальним

Економіка - важлива складова нашого життя. Економіка не обмежується вмінням рахувати гроші, скоріше, це про розуміння соціальних стосунків. Що є основою успіху держави чи людини? Що вплинуло на розвиток суспільства? Яка економічна теорія відображає ваше ставлення до суспільних відносин? Саме про це варто говорити з дітьми на уроках економіки. Про баланс, що відбивається у бухгалтерському обліку. Про соціальність багатства. Про вміння бачити свій внесок у спільну справу та те, як суспільство оцінює цей внесок.
На уроках економіки ми багато обговорюємо й аналізуємо. Це дає змогу кожному пережити свої відкриття. Ми сперечаємося, дізнаємося нове в навіть робимо практичні вчинки. Так, на одному з останніх уроків почалася розмова про інвестиції. Ми говорили про відмінність акцій від облігацій та про їхнє значення для людини й економіки. Під час уроку мені стало цікаво: як можна купити військові облігації? Тож урок закінчився купівлею першої облігації та аналізом її прибутковості й значення для держави.
Так економіка стає чимось реальним і цікавим, тим, що є складовою життя.
Юлія Савченко, вчителька економіки

Вистава «Одіссей» || 5-й клас - час для переживання гармонії Давньої Греції

Кожний 5 клас переживає вік естетичної гармонії та балансу. Цей час вчителі називають «золотим», оскільки 5-класники зазвичай з радістю йдуть на контакт, втілюють свої задуми і активно працюють. Це вік рівноваги, коли системи організму збалансовані, а світ здається прекрасним.
У 5 класі зазвичай вивчають історію та культуру Давньої Греції, адже саме ця епоха співзвучна внутрішньому стану 11-річних дітей. Аби зануритися в цю епоху, 5-класники ставлять класичну давньогрецьку виставу і беруть участь у справжніх Олімпійських іграх. Про ігри ми розповімо трохи згодом, а ось виставу «Одіссей» пропонуємо подивитися вже зараз.



Живопис у вальдорфських школах. 6-7 кл

Кожному віку властиве своє вираження себе. Так, маленькі діти активно переживають кольори, для середньої ж школи важливо пережити світло та тінь. Старші класи вчаться копіювати шедеври різних епох, а випускники - виражати себе.
Тому у вальдорфських школах живопис супроводжує дорослішання дитини до самого випуску.
Цього року наші випускники вже почали досліджувати сучасне мистецтво, тож відтворили власні концепти. На противагу їм, 7-класники працювали з натурою і малювали реальні квіти. А 6-класники традиційно досліджували світло та тінь.
Такі уроки дають дитині можливість дослухатися до себе і втілити в життя саме свій голос.








Куди ж на Великдень без биття яйцями!

Традиція «битися яйцями» - це дитяча забава, яка не має до православних традицій жодного відношення.

Між тим ця традиція тлумачиться по-різному. Згідно з однією з версій, биття яєць символізує боротьбу добра зі злом. Яйце-переможець вважалося головним добром і зберігалося в оселі весь рік як оберег, а яйця, що програли, називали злиднями і з'їдали.

Інше пояснення таке: за християнським звичаєм цілуватися на людях було не прийнято. У світле свято Великодня, вітаючи одне одного, люди цілувалися яйцями. Як і поцілунки, удари робилися триразово.

Є третє пояснення: яйце символізує камінь, що закривав труну Господню і в день воскресіння був відкинутий геть. Коли яйце розбивають, із труни виходить сам Ісус Христос. Багаторазове биття яєць допомагало йому повністю звільнитися та воскреснути.


Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

Вальдорфу без батьків не буває

Тому батьківські збори або індивідуальні розмови у вальдорфській школі відбуваються часто. Але це не просто розмови про успіхи учнів. Це спільна праця заради дитина, спілкування про етапи розвитку та спільне чаювання. Такі зустрічі часто корисні для батьків, адже під час них можна навчатись чомусь новому, познайомитися з іншими людьми та побачити свою дитину іншими очима. Саме так народжується триєдність: вчителі, батьки, дитина. Так зʼявляється тонка ниточка, що обʼєднує клас. Так проявляє себе справжній вальдорф.
Кілька разів батьки 1 класу збиралися, аби підготувати сюрпризи для своїх діточок. Милих зайчиків малечі знайдуть у великодніх кошиках одразу після свят.





Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар