Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Ранній розвиток може бути різним

Ранній розвиток може бути різним 


Чому вальдорфська програма незмінна у своїх основах вже понад 100 років?

Етапи розвитку людини закладені природою. Історія робить круті віражі, але сутність людини не змінюється. Вже не першу сотню років дорослі намагаються вкласти в дитину основу, яка стане опорою на все життя. На противагу війнам у дітях виховують добро, на противагу епідеміям батьки та вчителі роблять все для збереження здоров’я малечі. Вимоги суспільства змінюються в деталях, але в основному вони однозначні: нам всім потрібні Люди поруч. Люди, які пройшли через всі кризи розвитку і стали Особистостями.
Це дуже загальні поняття, які в кожному будуть мати свої відповідники. Але є конкретні етапи, які помітять у своїх дітях батьки незалежно від того, яку методику виховання вони обрали.
У віці 6 класу (12 років) відбувається перелам. Дитина входить у підлітковий вік. Із наслідування вона переходить до формування власної особистості. Починаються конфлікти, зʼявляється характер. Дитина кричить: мені потрібні правила! І ось тут у вивченні історії зʼявляється середньовіччя з його лицарями і кодексом честі. Справжні бали, де дами вишивають хусточку молодим людям, нам, дорослим, здаються наївними. Але вони необхідні для дітей, щоб пережити правильно перше кохання чи власний гормональний вихор. А лицарські бої дають змогу хлопцям відчути свою силу і силу правил навколо.
Все це переживають 6-класники під час зустрічі шкіл на Середньовічному балу, але до цього триває довга робота з формування правил і кордонів для нової особистості. Правил, які в 6 класі дають опору, і які в старшій школі підлітки зруйнують, щоб побудувати нові.
А почнеться все з мінералогії, яка тісно пов’язана з будовою тіла, продовжиться створенням власного кодексу і приведе до буремних часів перегляду авторитетів. Встояти під час цього бунту можна лише за підтримки мудрих наставників поряд, які не поламають дитину, а правильно проведуть через бурю. Тож при виборі школи памʼятайте: основи не змінні, як би не змінював світ навколо.




5 клас. Все відбувається за правилами давньогрецьких Олімпійських ігор

- Я не хочу їхати на Олімпіаду.
Матвій вчиться у вальдорфській школі з першого класу. Він вже займався ремеслами, вивчав історію Одеси і вивчив кожний закуток школи, коли малював її план.
Олімпіада у вальдорфських школах особлива. Кожного року пʼятикласники тренуються у метанні списа, боротьбі, бігових змаганнях та інших спортивних дисциплінах. Тренуються, щоб визначити, хто найспритніший та найвправніший.. Адже саме Давню Грецію із задоволенням вивчають у 5 класі. Читають міфи, малюють орнаменти і ставлять спектакль за мотивами давньогрецьких пʼєс.
Для дітей це зрозуміло, бо вони проживають всій етап розвитку, який співвідноситься з Давньою Грецією: гармонія і краса, сила та витривалість нарешті стають основними.
І ось діти з різних куточків України зібралися разом. Вистава за участю Матвія вдалася, «Одіссей» - то вічна тема. Почалися змагання.
Матвій уважно спостерігав за супротивниками. Вивчав тактику, визначав сильні та слабкі сторони. Не рвався у двобій першим.
Настала черга брати участь у двобої з боротьби.
- От тепер я принесу нам медаль.
Довгі хвилини захоплюючого змагання. Один противник, другий… Срібло!
- Я просто довго спостерігав і виробив тактику, - посміхається Матвій.
Ось такий він - 5 клас, клас переходу до підліткового віку, клас гармонії та краси.



4 клас, діти вчаться співвідносити себе зі світом

У 4 класі діти вчаться співвідносити себе зі світом. Діти вже можуть бачити проєкцію будівлі та відображати її на плані місцевості. Це означає, що сформувалося абстрактне мислення.
Основна тема 4 класу - старовинні епоси. Діти знайомляться з історіями про Тора і з міфологією рідної культури. І, звичайно, діти багато гуляють вуличками рідного міста, адже вони вивчають його історію. Четверокласники вже вправні актори - вони із задоволенням ставлять спектаклі.
Уроки евритмії стають складнішими, діти вже опанували мистецтво руху і можуть робити більш складні фігури.
Четверокласники занурені у відкриття навколишнього світу для себе. У цьому віці рідко бувають кризи. Це час прощання з дитинством та переходу до підліткового періоду.
Якщо у цьому віці діти приходять до вальдорфської школи, то вони встигають пережити перевтілення в героїв давніх часів, через практику глибоко засвоюють математичні теми, вчаться грамотно писати та виразно читати і рецитувати, знайомляться з історією Одеси та стають менш тривожними в більш впевненими у собі.



Чому діти не говорять

А ви помічали звʼязок між мовленням дитини і наслідуванням 
дорослих?

3 клас - перехід із світу фантазії у світ реальний

Найскладніший період молодшої школи - це 3 клас. Дитина остаточно переходить із світу фантазії у світ реальний. У вальдорфській педагогіці цей період називають Рубіконом, бо повернення до казкового світу вже не буде.
Дитина починає бачити недосконалості світу, недоліки батьків, помилки вчителів. Вона ніби втрачає опору і починає шукати нову. На допомогу приходять історії із Старого Заповіту, особливо про створення світу, та легенди про святих як приклад мужності. Діти всередині будують свій новий світ, і цей процес вчителі підтримують ззовні. З глини створюється Земля, яка у кожного класу своя, будується хатка, велика для всі чи маленька для кожного, але головним акордом стає практика з ремесел.
Наші 3-класники поїхали до містечка Городенка, де зустрілися зі справжніми майстрами: ковалем, різьбярем, ткалею, вишивальницею, з тими, хто зберігає секрети справжньої майстерності українців. Для дітей це цілий новий світ, в якому можна знайти реальну опору, звʼязати видимий результат з невидимою до сих пір роботою, означити своє місце у цьому світі. Натхненні, третєкласники перейшли свій Рубікон і побачили перед собою нові горизонти. Горизонти 4 класу. Але про це згодом.
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина теж пережила правильно свої кризи та запам’ятала справжнє дитинство, то ви ще встигаєте записатися на співбесіду до нашого вальдорфського ліцею. Оберіть неймовірне навчання для вашої дитини!











Перше семиріччя - найважливіший етап у розвитку дитини [ВІДЕО]

Перше семиріччя - найважливіший етап у розвитку дитини. Від того, як цей етап супроводжується, залежить майбутнє життя людини. Про це ми говорили з нашою вчителькою тепер вже 2 класу Ганною Слюнько, адже вона 13 років була вихователькою в дитячому садочку, а зараз спостерігає за тим, як закладене в перші 7 років розкривається далі. Запрошуємо до перегляду і нагадуємо: вальдорфський дитячий садочок- це найздоровіший простір для вашої дитини.



Ще є час обрати школу, яка імпонує вашим цінностям

Дуальність другого класу проявляється у можливості дитини бачити контрасти: добро і зло, плюс і мінус, множення і ділення. На заміну казкам приходять байки, але без морального висновку. Діти у цьому віці здатні зробити ці висновки самі. Тоді добро і справедливість проростають у них зсередини, стаючи міцним фундаментом особистості.
Знання розширюються. Малечі вже готові вийти на сцену. Вони відкривають для себе світ і себе для світу.
Світ навколо другокласників прекрасний і добрий. Таким його створюють для них дорослі. Тому вкрай важливо, хто буде поряд з вашою дитиною і що саме стане опорою для неї. Ще є час обрати школу, яка імпонує вашим цінностям.






Діти молодшого віку вчаться через наслідування

Діти молодшого віку вчаться через наслідування. Саме тому так важливо, хто поряд з ними

Перший клас у вальдорфській школі робить все, щоб дитина зміцніла


Початок школи - це час переходу від вольової діяльності до почуттєвої. У цьому віці дитина все ще наслідує дорослого і з цього наслідування вчиться. Всі знання вона бере із образів. Кожна літера, кожний математичний знак зʼявляється поступово, через історію і малюнок, який з ними пов’язаний. Так вони стають надбанням дитини.
Малечі вчаться взаємодіяти, вчитися, вони будуть єдиний соціальний організм- клас. Для цього потрібно багато енергії. Тому і занурення у навчання відбувається поступово, через гру. Але природна жага до знань бере своє: навчання стає необхідністю, потребою дитини. Обʼєм матеріалу збільшується. Але ці знання тісно пов’язані із життям. Рахуються камінчики з моря, записуються історії з життя. Діти багато займаються рукоділлям, адже це тісно пов’язано з розвитком моторики та мислення.
У дітей молодшої школи є особливі предмети. Це рухливі ігри, малювання форм та евритмія. Рухливі ігри підбираються вчителем із темпераментів у класі та відповідно до завдань, які зараз стоять перед вчителем. Малювання форм має багато задач: постановка руки, вміння розташовувати головне на аркуші, вибір кольору. Евритмія ж вчить свідомому руху.
Перший клас - це ще і випробування для батьків. І у вальдорфських школах допомагають з цим випробуванням впоратися за допомогою батьківських зустрічей, де говориться про особливості віку та де батьки готують разом сюрпризи для своїх дітей.
Перший клас у вальдорфській школі робить все, щоб дитина зміцніла, клас став єдиним цілим, а навчання стало важливою частиною життя родини.


Як обрати саме те, що підійде дитині? Які пріоритети поставити?

Ви як батьки підійшли до першого важливого вибору. Школа. Як обрати саме те, що підійде дитині? Які пріоритети поставити?
Існують різні програми. Зазвичай з 1 класу дитину вчать абстрактним поняттям, які зрозумілі дорослим. Але діти - це не маленькі дорослі. Вони проживають геть інше, ніж їхні батьки чи вчителі. У їхньому світі багато фантазії, щирості, їхня почуттєва сфера тільки формується і потребує гідного наповнення. Тож як дати дитині потрібні знання, але мовою, яка її підживить і дасть змогу правильно прожити дитинство?
У вальдорфських школах молодші класи вчаться через образи. Для кожної букви зʼявляється казка, для кожної математичної дії - свій гномик або своя фея. Це мова дітей, вона їм зрозуміла. Весь навчальний процес побудований на внутрішніх потребах дитини і на поступовому відкритті світу.
У молодшій школі вивчається те, що дитина може дослідити. Знання про клітини, атмосферний тиск й інші абстрактні для малечі речі прийдуть пізніше. На математиці діти будуть досліджувати школу і малювати її план, на уроках іноземної мови - грати та співати, формуючи величезний пасивний запас мови, а найбільшу кризу молодшої школи - Рубікон - супроводжуватимуть історії зі Старого Заповіту, в яких людина шукає опору.
Молодша школа, в якій дитині все дається за віком, а знання просто всмоктуються спраглими до пізнання учнями, формує міцну основу на майбутнє. Діти вправно орієнтуються у світі, починають аналізувати, багато працюють руками. Вони печуть хліб і роблять сир на епосі ремесел, вчать через рухи таблицю множення на уроках математики, багато співають, грають на флейтах, пишуть свої книги… Вони проживають насичене життя, їдуть у перші мандрівки і вчаться справді здобувати знання і дивуватися тому, який великий і прекрасний світ навколо.
Така чудова вальдорфська школа є і в Одесі. Це ми. Запрошуємо познайомитися з нашою філософією навчання і приєднатися до школи, де виховують щасливих та спраглих до знань дітей.








Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар