Як швидко біжить час!.. Ось і четвертий клас позаду, з його картами рідного міста, вивченням тварин та поділом світу на дроби.
Дитина наближається до «золотого» періоду дитинства — її середини.
У віці 11-12 років підростаюча людина досягає найгармонійнішого періоду свого розвитку - як зовнішнього, так і внутрішнього.
Мости, які ведуть назад у дитинство, спалені, але країна іншого берега вражає своїм багатством та красою.
Вперед, до підкорення її вершин і вирішення загадок!
- У 5-му класі діти починають вивчати історію Стародавнього світу - Індії, Персії, Єгипту, а потім і Стародавню Грецію. Стан душі стародавнього грека подібний до світовідчуття п'ятикласника. До звичайних дробів приєднуються десяткові. Географія розширюється до водного басейну України. Зоологія на прикладі орла, лева і тільця знайомить з птахами, хижими та копитними ссавцями.
- 6-ий клас веде від кризи Греції до піднесення Риму. Римське право та політичний устрій імперії є фундаментом розуміння сьогоднішніх суспільних відносин. Свідомість людини середньовіччя відбивають кодекси честі лицарських орденів, Хрестові походи та його поразка. Вивчення акустики, оптики, тепла, електрики прочиняють двері у світ фізики. Географія на основі ландшафту та клімату дає уявлення про культуру та економіку народів Європи. Таємницю виникнення гірських порід та дорогоцінного каміння розкриває мінералогія.
- 7-й клас виконаний відродження, руху та боротьби. Ренесанс в історії та мистецтві, епоха великих географічних відкриттів, перші експериментальні наукові дослідження. Людина не хотіла більше вірити, вона хотіла знати і могти.
- Настрій двох революцій – Великої французької та індустріальної англійської – сповнює дух 8-го класу. Діти пишуть дипломні роботи з самостійно обраної теме.В них вони уявляють те, чим вони стали за роки навчання. Роблять великий проект — наприклад, спектакль. Дітям віком 15 років. Вони досягли земної зрілості. Поступово вони вирішать, яку дорогу у житті вибрати. Попереду у них старша школа, яка допоможе їм у цьому.